Jak vybrat ty nejlepší hodinky pro cyklisty?

Hodinky pro cyklisty zpravidla disponují praktickými funkcemi.
Sdílejte
LinkedIn

Milujete rekreační jízdu na kole nebo se věnujete cyklistice na profesionální úrovni? Tak či onak, k dosažení lepšího výkonu vám pomohou ty nejlepší hodinky pro cyklisty. Jak je však vybrat? Poradíme vám to v následujících řádcích.

Obsah článku

Jak si vybrat ty nejlepší hodinky pro cyklisty?

Cyklisté většinou využívají k měření vzdálenosti a času cyklopočítače, které si upevní na řidítka kola. Mají však omezené funkce, které můžete využívat jen při jízdě na kole. Naopak, hodinky pro cyklisty dokážete naplno využívat i při jiných sportech. Jedná se totiž o komplexní sportovní hodinky. A co je na tom nejlepší, vybrat si ty nejlepší hodinky pro cyklisty nemusí být vůbec náročné. Stačí jen vědět, jaké vlastnosti a funkce od nich očekáváte.

Oblíbené cyklistické hodinky - Garmin Fenix 6

Funkce, které by měly mít hodinky pro cyklisty

Když mluvíme o cyklistických hodinkách, většinou jde o sportovní modely, na kterých si můžete nastavit cyklistický režim. Nejlepší hodinky pro cyklisty poznáte podle toho, že budou mít následující funkce:

  • tachometr pro měření rychlosti,
  • měření tepové frekvence,
  • GPS a zaznamenávání trasy,
  • měření teploty,
  • měření nadmořské výšky,
  • bluetooth připojení,
  • ukazatel data,
  • stopky.

Cyklistické hodinky a jejich vlastnosti

Cyklistické hodinky často spadají do kategorie chytrých hodinek. Přirozeně tak nabízejí možnost propojení s mobilními aplikacemi. Aktivnějším cyklistům, kteří mají jízdu na kole na denním pořádku, doporučujeme cyklistické hodinky s dostatečnou výdrží baterie. Jelikož jde o sportovní hodinky, měly by mít i odolné pouzdro a pevný náramek, resp. řemínek.

Věděli jste, že cyklistické hodinky mohou mít i elegantní či dokonce mírně luxusní design? Díky tomu je můžete nosit při různých příležitostech.

Cyklistické hodinky Suunto Baro 9

Nejlepší hodinky pro cyklisty

Existuje několik značek, které se věnují výrobě hodinek pro cyklisty. Zmínit můžeme například společnosti jako Garmin, Suunto, Festina, Casio, Citizen či Seiko. Kromě designu se hodinky pro cyklisty často liší výkonem, počtem funkcí a cenou.

TIP na závěr: Cyklistické hodinky Festina CHRONO BIKE

Na závěr jsme pro vás připravili tip na jeden spolehlivý kousek, kterým jsou cyklistické hodinky Festina CHRONO BIKE s produktovým označením 20329/1. Jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli a mají odolné safírové sklíčko a pouzdro o průměru 44 milimetrů. Jedná se o pánské sportovní hodinky, které poutají pozornost svým atraktivním matným provedením. Přestože jsou to sportovní hodinky pro cyklisty, jsou charakteristické svým exkluzivním designem. Ciferník je analogový a baterie quartzová.

Špičkové a cenově dostupné - chytré hodinky Samsung Galaxy 4

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE