Nejlepší sportovní hodinky pro aktivní a začínající sportovce

Jaké vlastnosti musí mít nejlepší hodinky pro sport?
Sdílejte
LinkedIn

Rádi sportujete a hledáte spolehlivého sportovního asistenta? Mohou jím být například i hodinky. Pokud chcete opravdu ty nejkvalitnější a nejlepší sportovní hodinky, při jejich výběru musíte myslet na řadu důležitých parametrů.

Obsah článku

Kategorie sportovních hodinek

V současnosti můžete narazit na různé běžecké a fitness hodinky, hodinky pro potápěče, cyklisty, horolezce, golfisty či námořnické hodinky. Na trhu najdete také různé outdoorové, inteligentní a multifunkční sportovní hodinky. Přestože jde o různé typy, které se liší zejména funkcemi a designem, jedno mají společné. Usnadňují sportovcům život při tréninku a v dosahování cílů.

Sportovní hodinky vs. chytré hodinky

Mnoho lidí zaměňuje sportovní a chytré hodinky. Hodinky na sport by měly být funkční a odolné vůči prachu, vodě, nárazům, poškrábání a fyzickému kontaktu. Také by měly by být dobře čitelné a v mnoha případech by měly nahrazovat trenéra při sportovních aktivitách. Obvykle mají mnoho funkcí, díky čemuž zpříjemňují sportování. Existují však také sportovní chytré hodinky, které nabízejí souhrn skvělých funkcí a vlastností.

Funkce, které musí mít nejlepší sportovní hodinky 

Sportovní hodinky nejsou určeny pouze pro aktivní sportovce. Oblíbené jsou také mezi začínajícími sportovci či běžnými uživateli. V závislosti na tom, k čemu chcete takové hodinky využívat, byste se měli zaměřit především na tyto funkce.

Funkce počítání kroků je důležitou součástí sportovních hodinek

1. Funkce počítání kroků

Díky této funkci si můžete zaznamenávat počet kroků v rámci vaší sportovní aktivity, případně vzdálenost, kterou jste během dne ušli.

2. Funkce měření srdečního tepu

Tuto funkci využijí všichni sportovci. Díky sledování srdečního tepu víte například to, kdy zrychlit nebo zpomalit.

3. Funkce měření tlaku vzduchu

Nejlepší hodinky na sport by měly mít v sobě zabudovanou i funkci měření tlaku vzduchu (barometr). Jelikož dokáže informovat o rychlých změnách počasí, využijí ji zejména turisté nebo horolezci.

4. Funkce měření výšky

Opět skvělá funkce, kterou uvítají zejména turisté a horolezci. Díky výškoměru budou mít totiž vždy aktuální informace o nadmořské výšce, relativní či maximální nadmořské výšce a také o kumulativním výstupu či klesání. Všechny tyto informace lze použít i při rozhodování, zda pokračovat dále ve výstupech.

5. Funkce GPS

Neméně důležitou funkcí outdoorových sportovních hodinek je GPS. Díky ní budete vždy vědět, kde konkrétně se nacházíte. A kromě toho budete mít přístup k různým trasám, které můžete v rámci vašich sportovních aktivit využít.

6. Funkce měření teploty

Sportovní hodinky by měly být vybaveny také funkcí měření teploty. Díky ní zjistíte aktuální teplotu vzduchu, případně předpověď počasí.

Ty nejlepší sportovní hodinky disponují funkcí intervalového tréninku

7. Funkce intervalového tréninku a nastavení sportů

S pomocí některých sportovních hodinek si můžete zaznamenat i intervalový trénink, který je typický střídáním rychlých tréninkových pasáží s odpočinkem. A komplexní sportovní hodinky měly mít také funkci nastavení konkrétního sportu, jako například běh, chůze, jízda na kole, plavání apod.

8. Monitoring spánku

Vedle sportu je důležitý také spánek. K tomu, abyste věděli, jak dlouho jste spali a jaké úrovně váš spánek dosahoval, vám pomůže funkce monitoringu spánku.

Vlastnosti sportovních hodinek

Sportovní hodinky jsou kromě svých funkcí typické také svými vlastnostmi. Díky těm následujícím poznáte, že se jedná o kvalitní sportovní hodinky.

  • Odolnost – většinou se jedná o odolné hodinky s pevným pouzdrem a mnoha sportovními funkcemi – například Casio G-Shock.
  • Vodotěsnost – doporučujeme kupovat sportovní hodinky s vodotěsností alespoň 100M.
  • Řemínek – měl by být z gumy nebo kaučuku. Zatímco pod kůží se ruka příliš potí, ten nerezový není tak pohodlný.

Nejznámější značky sportovních hodinek

Nelze říci, jaká značka vyrábí nejlepší sportovní hodinky. Nicméně, mezi ty nejznámější a nejkvalitnější určitě patří Casio, Festina, Garmin, Seiko, Citizen či Suunto. Při výběru nejlepších sportovních hodinek se zaměřte především na jejich funkce a vlastnosti.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE