Nejprodávanější hodinky na světě: Kterou značku si většina uživatelů připíná na zápěstí?

Modely kterých značek patří mezi nejprodávanější hodinky na světě?
Sdílejte
LinkedIn

Přestože se hodinářský průmysl pohybuje ve sférách definovaných tradičními hodnotami loajality, kvality a řemeslné dovednosti, stejně jako mnoho jiných průmyslových odvětví zažívá otřesy způsobené pandemií, inflací a prudkým rozvojem moderních technologií. S odstupem času lze říci, že tradičně nejsilnější značky si v nejkritičtějších obdobích udržely relativně stabilní pozici a „hodinky Swiss Made“ si udržely vedoucí postavení, pokud jde o obrat a podíl na světovém trhu. Z hlediska počtu prodaných kusů však švýcarské značky již dávno přeskočily jiné přední hodinářské značky. Které hodinky jsou nejprodávanější na světě?

Obsah článku

Švýcarský hodinářský průmysl – světová jednička na trhu s luxusními hodinkami

Swiss Made je ve světě hodinářství synonymem kvality. Roční údaje o exportu švýcarských hodinek zveřejňuje Federace švýcarského hodinářského průmyslu. Podle jejích statistik dosáhl vývoz švýcarských náramkových hodinek v roce 2021 historického maxima 21,2 miliardy švýcarských franků. Vysoký obrat je však z velké části způsoben inflací a růstem cen. Objem z hlediska prodaných kusů totiž výrazně klesl. Celkově se v roce 2021 prodalo necelých 16 milionů švýcarských hodinek.

Nejprodávanější luxusní hodinky na světě: Korunku stále nosí společnost Rolex

Rolex je jednou z nejznámějších světových společností vyrábějících luxusní hodinky. Výrobce uvedl svůj první výrobek na trh již v roce 1908 a od té doby si získává příznivce především kvalitou a prestiží svých výrobků. V současnosti se jedná o bezkonkurenčně nejznámější a nejprodávanější značku luxusních hodinek na světě. Při srovnání výhradně švýcarských značek hodinek zůstává Rolex s 29% podílem na trhu také lídrem. Výrobce v současné době prodává přibližně 1 milion náramkových hodinek ročně s obratem kolem 8 miliard švýcarských franků. Mezi nejoblíbenější modely na světě patří hodinky Rolex Submariner a Rolex Daytona.

Další hvězdy švýcarského luxusního hodinářství

Federace švýcarského hodinářského průmyslu tradičně sestavuje velkolepou sedmičku švýcarských značek podle jejich odhadovaného podílu na trhu. Na druhém až sedmém místě jsou podle prodejů umístili následující výrobci:

  • Cartier
  • Omega
  • Audemars Piguet
  • Longines
  • Patek Phillippe
  • Richard Mille

Nejprodávanější analogové hodinky na světě pocházejí z japonské dílny Casio

Pokud by Rolex měl někomu předat svou pěticípou korunku, určitě by to byla právě společnost Casio. Kolekci hodinek Casio G-Shock lze bez obav označit za nejprodávanější analogové hodinky současnosti (přestože zobrazují čas dvěma způsoby – analogově a digitálně). Své první odolné hodinky uvedla značka na trh již v roce 1983. V srpnu 2017 společnost prodala 100milionté hodinky G-Shock, což představuje téměř tři miliony prodaných kusů ročně. Z hlediska počtu prodaných kusů tak Casio už dávno strčilo do kapsy kultovní Rolex. Zejména kolekce G-Shock se vyznačuje absolutní odolností, která spolu s příznivou cenou nepochybně přispěla k její oblibě mezi zákazníky. Mezi další přednosti patří nekompromisní voděodolnost do 200 m a výdrž baterie stanovená na neuvěřitelných 10 let.

Ve světě cenově dostupných hodinek kraluje Casio

Nejprodávanější hodinky na světě: Apple Watch

Chytré hodinky z dílny Applu začaly v roce 2015 míchat kartami na trhu s hodinkami. Za první celý rok prodeje v roce 2016 si hodinky Apple Watch koupilo více než 22 milionů uživatelů. Pro srovnání, ve stejném roce se prodalo přibližně 25 milionů švýcarských hodinek. V současné době se roční prodeje hodinek Apple Watch pohybují nad hranicí 30 milionů kusů, zatímco celkové roční prodeje švýcarských hodinek dosahují 16 milionů kusů ročně. Chytré hodinky od Applu tak lze bez nadsázky označit za nejprodávanější hodinky na světě. Hodinky Apple Watch jsou již mnoho let lídrem na trhu chytrých hodinek, ale v současnosti je můžeme označit i jako lídra celého hodinářského průmyslu.

Smarthodinky od značky Apple patria právom medzi najpredávanejšie hodinky na svete

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE