Hodinky Wenger: Švýcarská kvalita za dostupnou cenu

Kvalitní švýcarské hodinky - Wenger
Sdílejte
LinkedIn

Přestože historie značky Wenger již dávno přesáhla sto let, nebyla vždy spojena s výrobou kvalitních švýcarských hodinek. Hodinky z portfolia výrobce nesoucí státní znak Švýcarska jsou na trhu o několik desetiletí déle a těší se mimořádné oblibě. Přestože jsou hodinky Wenger poměrně novým produktem, kvalitou nijak nezaostávají. Jsou neuvěřitelně funkční, přičemž některé z nich jsou navrženy tak, aby byly elegantní i módní. Nyní vám je představíme podrobněji.

Obsah článku

Z historie značky Wenger

Příběh značky Wenger se začal psát již v roce 1893 v údolí Delémont, ve švýcarském kantonu Jura. První švýcarský nůž z dílny výrobce však přišel na trh již o tři roky dříve. Krátce po svém oficiálním debutu získala společnost Wenger kontrakt se švýcarskou armádou, kterým začala výroba nože dnes známého jako Swiss Army Knife.

V následujících letech se společnosti nadále dařilo a její úspěch byl založen především na vášni pro kvalitu, přesnost a špičkové řemeslné zpracování. Tyto vlastnosti také položily vynikající základy pro budoucí hodinářskou výrobu.

Od nožů ke kvalitním švýcarským hodinkám

Hodinky Wenger se na trhu objevily až v roce 1997. Stejně jako nože byly navrženy tak, aby měly multifunkční využití. Díky tomu si rychle získaly přízeň dobrodruhů, sportovců a milovníků přírody. Netrvalo dlouho a společnost Wenger si uvědomila, že může oslovit mnohem širší okruh zákazníků. Své portfolio proto rozšířila o módní a elegantní hodinky. Přestože má značka jen něco málo přes 20 let zkušeností v hodinářském průmyslu, představuje jednoho z hlavních hráčů švýcarského hodinářství.

Pánské hodinky Wenger

Jaké jsou hodinky Wenger

V historii značky Wenger je hluboce zakořeněn smysl pro praktickou funkčnost. Můžete se proto spolehnout, že hodinky z portfolia tohoto výrobce budou robustní, odolné, praktické a multifunkční.

Technická specifikace hodinek Wenger

Aby mohly být označeny jako „Swiss made“, minimálně 50 % komponentů musí pocházet ze švýcarské hodinářské výroby a hodinky musí být vyráběny na domácí půdě. Wenger tyto předpoklady splňuje. Kvůli zachování dobré cenové dostupnosti však některé komponenty dováží. Dámské a pánské hodinky Wenger jsou vybaveny švýcarskými strojky, které jsou zárukou přesného a spolehlivého měření času. Výrobce si vybírá materiály s vysokou odolností proti poškrábání. Používá nerezovou ocel s PVD povrchovou úpravou a tvrzené minerální nebo safírové sklíčko.

Design hodinek Wenger

Výrobce má ve své nabídce pánské i dámské hodinky Wenger. V jeho kolekcích najdete designovou rozmanitost počínaje masivnějšími sportovními modely a chronografy stvořenými pro aktivní životní styl a konče elegantními hodinkami. Mezi nimi najdete jak klasické modely, tak hodinky v oblíbeném vintage stylu. Všechny samozřejmě se znakem švýcarského kříže na ciferníku.

Oblíbené modely hodinek Wenger

Pokud vás hodinky Wenger zaujaly, zveme vás k seznámení s vybranými modely z nabídky značky.

Wenger Avenue

Dámské hodinky Wenger se silikonovým řemínkem, které jsou ztělesněním jednoduchosti a praktičnosti. Tmavý ciferník s kontrastním číselníkem a ručičkami zaručuje vynikající čitelnost. Hodinky jsou vhodné pro každodenní nošení.

Wenger Urban Metropolitan

Hodinky s klasickým designem, který ozvláštňují dva subciferníky, okénko s datem mezi 4. a 5. hodinou a výrazné modré detaily. Hodinky jsou vybaveny chronografem se třemi výraznými korunkami. Potěší kvalitní kožený řemínek.

Wenger Seaforce s modrým ciferníkem

Robustní sportovní hodinky Wenger s náramkem z nerezové oceli a masivní modrou otočnou lunetou. Modrý ciferník je vybaven datovým okénkem. Hodinky jsou vodotěsné do 200 m a jsou vynikající volbou pro outdoorová dobrodružství.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE