Jak nastavit čas na hodinkách Casio G-Shock?

Nastavení času na hodinkách Casio G-Shock
I vy jste někdy ztráceli nervy při nastavení času na hodinkách Casio G-Shock?
Přinášíme vám jednoduchý manuál, ve kterém zjistíte, jak na to.
V článku objevíte i přehled s jednoduchým vysvětlením dalších funkcionalit.
Sdílejte
LinkedIn

Nastavení času na hodinkách Casio G-Shock ví celkem potrápit. Nemusíte se cítit hloupě. Nejste první a určitě ne poslední, kdo zápasí právě s tímto nastavením. V tomto krátkém návodu se podíváme na to, jak se nastavuje čas na oblíbeném modelu Casio G-Shock s označením GA-100, který je navzdory více než deseti letům od uvedení na trh, stále velmi oblíbeným modelem. Pokud byste se chtěli dozvědět o tomto modelu více, doporučujeme tuto naši zaujímavou recenzi. Nyní se však společně podíváme na to, jak na hodinkách Casio G-Shock nastavit čas.

Nastavení času Casio G-Shock

1. Delším stiskem podržte tlačítko A v levém horním rohu (cca 3-4 sekundy). Zkratka s označením města se rozbliká a vy se tak dostanete do módu nastavení.

Casio G-Shock nastavení času

2. Pomocí tlačítka B, abyste nastavili časovou zónu, která vám vyhovuje. Předtím, než budete nastavovat konkrétní čas, se ujistěte, zda máte zvolenou správnou časovou zónu. V případě Slovenska můžete použít časové zóny MAD, ROM, BER, STOC apod.  


3
. Pokud budete mít nastavenou správnou časovou zónu, potlačte C a mačkejte ho, dokud se vám na displeji nerozbliká hodiny (např. číslo 18). Tiskněte B pro ubrání hodiny (-) a D pro přidání hodiny (+).


4
. Pokud budete mít nastavenou hodnotu pro hodiny, potlačte opět C a stejným způsobem jako při hodinách nastavte minuty.


Stejným způsobem, jak jste na těchto hodinkách Casio G-Shock nastavili hodiny a minuty, můžete nastavit i datum, formát času, ale i dobu osvětlení displeje. Podrobná tabulka s dalším nastavení hodinek zde:

Tabulka s nastaveními Casio G-Shock

1. Změna kódu města, stiskněte D a B pro změnu 2. Zapnutí / Vypnutí DST – letního času, stiskněte D pro změnu 3. Změna formátu času – 12 / 24h – stiskněte D pro změnu 4. Resetujte ukazatel sekund, stiskněte D 5. Nastavení hodin a minut, stiskněte D (+) a B (-) 6. Změna roku, měsíce, dne, stiskněte D (+) a B (-) 7. Nastavení doby osvětlení displeje, LT1 – 1,5 sekund, LT3 – 3 sekundy, stiskněte D

Podrobnější nastavení a vysvětlení jednotlivých funkcionalit hodinek Casio G-Shock najdete v tomto oficiálním manuálu.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE