Hodinky Victorinox překvapí kvalitou, designem a cenou

Švýcarské hodinky Victorinox patří mezi cenově dostupnější švýcarské hodinky
Sdílejte
LinkedIn

Švýcarská značka Victorinox se proslavila zejména během první světové války, a to výrobou kvalitních nožů. Postupem času se však hlavní protagonisté společnosti rozhodli vstoupit i do světa hodinářství. Dnešní hodinky Victorinox jsou kvalitní a spolehlivé a mohou mít elegantně-luxusní design.

Obsah článku

Historie hodinek Victorinox

Společnost Victorinox byla založena v roce 1884 ve Švýcarsku Karlem Elsenerem. Šlo o značku, která se primárně věnovala výrobě kvalitních nožů pro švýcarskou armádu.

Zajímavost: Název společnosti Victorinox vznikl kombinací dvou slov, a to Victoria a Inox. Karl Elsener pojmenoval podnik podle své zesnulé matky Victorie. Slovo Inox zase charakterizuje nerezovou ocel.

Historie hodinek Victorinox je úzce spjata s výrobou kapesních nožů

Hodinky Victorinox a jejich vlastnosti

Pánské a dámské hodinky Victorinox jsou charakteristické svojí kvalitou a elegantně-luxusním designem. Mezi elegantně-luxusními kousky se však najdou například potápěčské hodinky, které jsou vysoce odolné.

Náš tip: Když jde o vysoce odolné hodinky, upozorňujeme na INOX Mechanical. Bylo na nich provedeno až 130 testů, což jen odráží jejich kvalitu a spolehlivost.

Odolné hodinky Inox Mechanical

130 testů na hodinkách Victorinox symbolizovalo 130. výročí vzniku společnosti.

  • Hodinky Victorinox byly shozeny z třípatrové budovy, přičemž nabraly rychlost až 50 km/h. Po spadnutí na zem se pouzdro hodinek nerozbilo.
  • Po hodinkách přejel 64tunový tank. Hodinky Victorinox zvládly i tento test.
  • Hodinky Victorinox Inox jsou odolné i vůči vysokým teplotním rozdílům. Jsou funkční při teplotách od -57 °C do +71 °C.
  • V rámci jednoho z testů připevnili horského záchranáře náramkem hodinek k vrtulníku. Takto přeletěl přes ledovec.
Hodinky Victorinox 241695
Zdroj: https://www.timestore.cz/

Funkce vs. design hodinek Victorinox

Na základě výše zmíněných vlastností můžeme o hodinkách Victorinox klidně prohlásit, že se jedná skutečně o kvalitní a odolné hodinky.

Lidé si však kupují hodinky Victorinox rovněž kvůli designu a stylu. Jelikož mají luxusně-elegantní nádech, jsou vhodné nejen pro outdoorové aktivity, sportování či běžné nošení, ale například i k elegantním outfitům.

Náš tip: Dámské hodinky Victorinox Maverick s produktovým označením 241612 mají zajímavý design, safírové sklíčko a luminiscenční ručičky.

Kromě pevného pouzdra jsou pro hodinky Victorinox charakteristické také kompatibilní a vyměnitelné řemínky a náramky – například z nerezové oceli či z kůže, gumy, nylonu, látky a silikonu. Navíc najdou se dřevěná provedení.

3 tipy na hodinky Victorinox

Pokud toužíte po hodinkách Victorinox, doporučujeme některý ze 3 následujících modelů:

  • pánské hodinky Victorinox Swiss Army Maverick,
  • hodinky Victorinox Swiss Army Men’s Alliance s chronografem,
  • hodinky Victorinox Swiss Army INOX Naimakka.

Proč si vybrat hodinky Victorinox?

Všechny hodinky Victorinox jsou navrženy a vyrobeny tak, aby nabídly dokonalou rovnováhu mezi výkonem a nadčasovým designem. Pokud je nasadíte na zápěstí, můžete mít jistotu, že jsou připraveny na jakoukoli příležitost. Koneckonců, společnost Victorinox navrhuje a vyrábí jedny z nejpůsobivějších a zároveň cenově nejdostupnějších švýcarských hodinek.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE