Nejodolnější hodinky: TOP volba pro vaše outdoorové zážitky

Toto jsou ty nejodolnější hodinky
Sdílejte
LinkedIn

Když Ed Hillary a Tenzing Norgay v roce 1953 vystoupili na vrchol Everestu, měli na zápěstí hodinky Rolex. Když se Neil Armstrong a Buzz Aldrin v roce 1969 dostali na Měsíc, měli na zápěstí hodinky Omega. Spolehlivé a odolné hodinky byly vždy spojovány s dobrodružstvím a objevováním. I dobrá rada horské služby říká: Pokud se vydáte do hor, alespoň jeden člen výpravy by měl mít u sebe hodinky. Než se tedy vydáte za dobrodružstvím, podívejte se na nejodolnější hodinky v našem přehledu.

Obsah článku

Z historie nejodolnějších hodinek

Historie nejodolnějších hodinek se začala psát v roce 1981, kdy inženýr dílny Casio Kukuo Ibe nedopatřením rozbil hodinky po svém otci. Rozhodl se tehdy vyrobit nejodolnější hodinky – model, který by stavební dělníci mohli bez obav nosit při své práci. Jeho prototyp měl mít odolnost „triple 10“ – výdrž baterie 10 let, vodotěsnost na úrovni 10 m a odolnost vůči pádu z výšky 10 m.

V dílně Casio prošly testováním desítky až stovky modelů, aby v roce 1993 spatřily světlo světa Casio G-Shock DW-5000C. Od té doby se po celém světě prodalo více než 100 milionů hodinek G-Shock v různých variantách. V reklamách můžete nejodolnější hodinky vidět na zápěstích celých hokejových týmů během zápasů nebo pod koly tanku. 

Vlastnosti nejodolnějších hodinek

Vývoj v oblasti materiálů a technologií posouvá úroveň odolnosti hodinek do dechberoucích výšin. My jsme pro vás shrnuli základní parametry, které by měly náramkové hodinky s označením odolné splňovat:

  • materiál minimálně nerezová ocel (316L) nebo titan
  • safírové sklíčko
  • voděodolnost minimálně 100 m
  • kvalitní quartzový strojek (mechanické strojky nejsou odolné proti nárazům a vibracím)
  • vysoce kvalitní náramek nebo řemínek
  • luminescence

Naše tipy na nejodolnější hodinky

Následující hodinky byly vyrobeny tak, aby přežily pády na zem, nepříznivé povětrnostní podmínky, déšť, bláto, údery, vrtání, broušení i sjíždění rozbouřených kaňonů.

G-Shock Mudmaster GWG-2000

Hodinky G-Shoch Mudmaster jsou prototypem odolných outdoorových hodinek. Tento model je vhodný pro multisportovní použití, horskou turistiku a cyklistiku. Vlajkový model poháněný quartzovým solárním strojkem dokáže spolehlivě tikat 6 měsíců i v naprosté tmě. Nejsou natolik multifunkční jako chytré hodinky, ale jsou vybaveny řadou užitečných funkcí, jako je kompas, výškoměr, teploměr a barometr. Pevné pouzdro s karbonovými vlákny zajišťuje odolnost vůči nárazům i vodě do hloubky 200 m. Hodinky jsou vybaveny safírovým sklíčkem a řemínkem z pryskyřice. 

Luminox Bear Grylls

Výrazný vzhled, robustní konstrukce a vysoká odolnost. Hodinky Luminox Bear Grylls jsou vhodné pro horské aktivity, kempování a turistiku. Pouzdro vyztužené karbonovými vlákny je odolné vůči vodě na úrovni 300 m. Hodinky jsou vybaveny chronografem, otočnou lunetou s kompasem a důmyslnou luminiscencí, která zaručuje perfektní viditelnost i v naprosté tmě. Samozřejmostí je kvalitní švýcarský quartzový strojek, safírové sklíčko a pevný gumový řemínek.

Victorinox INOX

Tyto hodinky od švýcarského výrobce armádních nožů přežily přejetí 64tunovým tankem, zmrazení na -57 ˚C a zahřátí na +71 ˚C. Victorinox INOX jsou vhodné pro kempování a turistiku. Ve výbavě mají extra pevné pouzdro z nerezové oceli, pevný pletený řemínek z paracordu, safírové sklíčko, švýcarský quartzový strojek odolný vůči nárazům a vodotěsnost na úrovni 200 m.

Breitling Edurance Pro Breitling

Nejodolnější hodinky s puncem luxusu. Přestože luxusní hodinky obvykle jejich majitelé nevystavují extrémním podmínkám, s hodinkami Breitling Edurance Pro Breitling se nemusíte bát vyrazit do terénu. Tento ultralehký model je vybaven luminiscencí, stopkami a ukazatelem data. Robustní pouzdro je vyrobeno z vlastního materiálu výrobce, který zaručuje odolnost proti korozi, poškrábání a magnetismu. Hodinky drží na sportovním gumovém řemínku a přesnost chodu zaručuje kvalitní in-house quartzový strojek. Odolnost vůči vodě je na úrovni 100 m.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE