Police vs. Diesel – které velké pánské hodinky si vybrat?

Velké pánské hodinky Police a Diesel
Pánské hodinky Police a Diesel spojuje podobná historie.
V portfoliu značek Police a Diesel najdete velké hodinky s ciferníkem nad 50 mm.
Které velké pánské hodinky si vyberete?
Sdílejte
LinkedIn

Pamatujete si ještě na náš velký souboj dámských hodinek, v němž měli hlavní role holandské značky Rosefield a Cluse? Toto úžasné zápolení vytahujeme opět na světlo světa proto, že jsme se s odstupem času rozhodli zrealizovat příznačně podobný projekt. Nicméně, tentokrát budou hlavními protagonisty představitelé velkých pánských hodinek – italské společnosti Police a Diesel.

Obsah článku

Pohledem na pánské hodinky Police a Diesel

Při pohledu na historii společnosti Police a značky Diesel tam jsou určité podobnosti. Například, zatímco společnost Diesel byla založena v roce 1978 mladíkem Renzo Rossem, značka Police má své oficiální začátky do roku 1983. Zajímavostí ale je, že zakladatelé celosvětově uznávaného brandu Police, bratři De Rigo, rozbíhaly vlastní podnikání se slunečními brýlemi již v roce 1978, tedy v období, kdy Renzo Rosso začal udávat nový rozměr džínové „denim“ módy.

Kde jsou ale pověstné velké pánské hodinky, které jsou pro obě italské značky tak příznačnými?

Hodinky konkrétně nerozjely kariéry zmíněných ambiciózních podnikatelů, bez pochyby rozšířily tímto „velkým hráčem“ obzory a pomohli jim dostat se na výsluní módního průmyslu. Zatímco značka Diesel začala se zařazováním nových módních doplňků do své nabídky již kolem roku 2000, společnost Police rozšířila své portfolio o jedinečné hodinky asi o 3 roky později.

Co spojuje velké pánské hodinky Diesel a Police?

  • Značky s bohatou historií – Diesel (1978) a Police (1983)
  • Obě společnosti mají italské kořeny

  • Ani jedna z těchto značek neodstartovala svou úspěšnou pouť napříč módním průmyslem hodinkami

  • Společnosti Police a Diesel uvedli hodinky do svých nabídek až po roce 2000

  • Aktuálně najdete v nabídce značek Diesel a Police nejen velké hodinky (ciferník i nad 50 mm) s robustními, masivními a agresivními tvary, ale i decentnější a elegantnější kousky

  • Obě značky jsou známé svou kvalitou, tak i dostupnými cenami módních doplňků

  • Velké pánské hodinky Diesel a Police jsou známé extravagantním designem s propracovanými detail

Velké pánské hodinky Diesel

Které velké hodinky vyhrají souboj Police vs. Diesel?

I když jsme před nějakým časem psali, že velkým hodinkám kralují pánské hodinky Diesel, dnes jsme tomuto naoko neohroženému a jednoznačnému vítězi našli výborného důstojného soupeře – další velké hodinky Police. Aby byl však tento náš souboj co nejrealističtějším a nezůstal jen při porovnávání jednotlivých značek, vybrali jsme po jeden konkrétní kousek z obou značek.

Zatímco v případě značky Diesel jedná o pánské hodinky Baby Daddy DZ7256, tak z nabídky Police jsme zvolili stejně velké hodinky Vigor PL15381JSTB/04A. Ruku na srdce, věděli byste tyto modely správně přiřadit k výrobci, kdybyste neviděli jejich loga? Pojďme si na ně ale lépe posvítit.

Diesel Baby Daddy DZ7256

Ciferník: 51 mm
Pohon: Quartz (baterie)
Vodotěsnost: 30 m
Sklíčko: minerální
Řemínek: ušlechtilá kůže
Datum: ano
Chronograf: ano

Police Vigor PL15381JSTB/04A

Ciferník: 51 mm
Pohon: Quartz (baterie)
Vodotěsnost: 50 m
Sklíčko: minerální
Řemínek: umělá kůže
Datum: ano
Chronograf: ano

Extravagantní velké pánské hodinky Police

Dokonale vyrovnaný souboj, že? Rozdíly jsou minimální – lze je pozorovat při vodotěsnosti a materiálu řemínku. Dokonce, i chronografové ukazatele jsou umístěny totožně. Z vizuálního hlediska zmíníme ještě skutečnost, že oba modely disponují výraznými korunkami a designovými šrouby. Na opačných místech mají asi pouze loga a ukazatele data. Tak, které velké pánské hodinky si vyberete? Bude to model z nabídky Diesel nebo z portfolia Police?

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE