- Švýcarská kolekce Seastar je na trhu již 7 desetiletí.
- Potápěčské hodinky Tissot Seastar charakterizuje vynikající vodotěsnost pohybující se na úrovni 300 až 600 m.
- Řada Seastar 2000 Professional uspěje i mezi profesionálními potápěči.
Obstojí pod vodní hladinou i za pracovním stolem. Atraktivní potápěčské hodinky Tissot Seastar jsou na trhu již od 50. let minulého století. Kombinace švýcarské kvality, designové přitažlivosti a poměrně výhodné ceny udržela tuto kolekci na výsluní celá desetiletí a učinila z ní základ značky. Od svého vzniku prochází řada Tissot Seastar neustálými inovacemi a působivě balancuje mezi výkonem a elegancí. V následujících řádcích si tyto přesné a odolné hodinky vhodné nejen pro potápěče představíme blíže.
Obsah článku
Z historie potápěčských hodinek Tissot Seastar
Samotnou švýcarskou značku Tissot není třeba zvláště představovat. Na trhu působí již od roku 1853 a její hodinky jsou známé po celém světě pro svou kvalitu, spolehlivost a nezaměnitelný styl.
Jinak tomu není ani v případě kolekce Tissot Seastar, která se v polovině minulého století vyvinula ze starší řady hodinek Five Star. Již předchůdce populárních potápěčských hodinek byl vybaven voděodolným antimagnetickým pouzdrem se zvýšenou odolností vůči nárazům a prachu. Hodinky Seastar dostaly do výbavy i hermetické těsnění pouzdra, které ještě pozvedlo jejich voděodolnost. Staly se tak ztělesněním funkčnosti a estetiky pro všechny milovníky vodních sportů, aktivního životního stylu a vysoce kvalitních spolehlivých hodinek.
Klíčové vlastnosti hodinek Tissot Seastar
Základem kolekce je špičková vodotěsnost, která se u jednotlivých modelů pohybuje od 300 do 600 metrů. Všechny hodinky Tissot Seastar mají ve výbavě vynikající čitelný analogový ciferník s podsvícenými indexy a ručičkami, lemovaný jednosměrně otočnou lunetou. Samozřejmostí je robustní safírové sklíčko s antireflexní vrstvou, které odolá i náročným podmínkám. Ocelové pouzdro v závislosti na modelu doplňují ocelové náramky nebo silikonové řemínky.
Výrobce stejně jako u svých ostatních modelů používá švýcarské strojky z dílny ETA. Kromě cenově dostupnějších quartzových modelů jsou v kolekci zastoupeny i stále oblíbenější automatické hodinky s rezervou chodu až 80 hodin.
Z užitečných parametrů pro potápěče zmiňme sklopný zámek, bezpečnostní západku a potápěčský nástavec na náramku, který usnadňuje nasazení hodinek přes neopren.
Tissot Seastar jsou dostupné v průměrech od 36 až po 46 mm, díky čemuž se výborně uplatní také jako dámské hodinky. Kolekce Seastar se dělí na dvě řady: Seastar 1000 a Seastar 2000 Professional.
Tissot Seastar 1000: Přesvědčivá kvalita
Řada Tissot Seastar 1000 tvoří kvalitní potápěčské hodinky za příznivou cenu. Vodotěsnost je u většiny modelů na úrovni 300 m. V nabídce jsou quartzové i automatické pohony. Tato řada hodinek je designově pestřejší a přináší širší paletu barevných provedení ciferníku. Představují vynikající volbu pro nadšence rekreačního potápění i pro běžné denní nošení.
Tissot Seastar 2000 Professional: Progresivní řešení pro náročné
Řada Tissot Seastar 2000 obstojí i v kruzích profesionálních potápěčů. Vodotěsnost těchto hodinek je na úrovni až 600 m. Jsou vybaveny šroubovací korunkou, heliovým únikovým ventilem, zvýšenou odolností proti nárazům a teplu a také antimagnetickou pružinou Nivacron. Potápěčské hodinky Tissot Seastar 2000 pohání automatický strojek Powermatic 80, který je proslulý svou kvalitou a výjimečnou odolností. Ve své kategorii se jedná o bezkonkurenčně nejlepší strojek.