Seriál prvotiny: Tipy na koupi prvních švýcarských hodinek

Tip na první švýcarské hodinky
Sdílejte
LinkedIn

Švýcarské hodinky mají svou magickou přitažlivost, která motivuje zorientované spotřebitele utratit tisíce až desetitisíce korun za něco, co by na japonském trhu koupili mnohonásobně levněji. Připlácí se jen za celosvětově uznávaný standard „Swiss made“? Nebo čím jsou tyto hodinářské ikony tak výjimečné? Vyplatí se do nich investovat? Pokud ano, jak si z pestré a cenově dostupné nabídky vybrat švýcarskou prvotinu? V následujících řádcích vám na tyto otázky odpovíme a nabídneme vám také několik tipů pro první švýcarské hodinky do vaší sbírky.

Obsah článku

Výjimečnost švýcarských hodinek

Hodinky jsou dnes obecně velmi přesné. Skutečně nepotřebujete investovat tisíce korun, abyste dokázali určit čas. V tomto ohledu vám spolehlivě poslouží i japonské hodinky za stovky korun. Švýcarské hodinky si však nekupujete jen proto, abyste věděli, kolik je hodin.

Trvalá hodnota

Švýcarské hodinky jsou celosvětově považovány za nejkvalitnější. Pokud jsou hodinky označeny nápisem „Swiss made“, dává jim to punc kvality, který automaticky zvyšuje jejich hodnotu. Hodinky švýcarské výroby si proto drží svou hodnotu velmi stabilně a po dlouhou dobu.

Hodinářské umění

Jedním z důvodů, proč jsou švýcarské hodinky tak oblíbené, je jejich bohatá historie. Každý model vyrobený ve Švýcarsku je zhmotněním roky budované řemeslné dovednosti, stoletých znalostí a bohatých zkušeností postavených na úspěších, neúspěších a vytrvalosti.

Obstojí ve zkoušce časem

Švýcarské hodinky nejsou vyrobeny tak, aby vydržely jednu módní sezónu nebo magické dva roky. Výrobci si nechávají záležet jak na kvalitě materiálů, tak na zpracování. Díky tomu mají tyto hodinky potenciál přežít několik generací. Pokud plánujete svým potomkům zanechat něco hodnotného, švýcarské hodinky mohou být tou pravou volbou.

Reprezentativní vzhled

Švýcarské hodinky jsou doplňkem, který vás prezentuje v tom nejlepším světle. Jsou nadčasové a zároveň inovativní, vypadají luxusně, ale současně velmi seriózně a jsou do detailů propracované. Jednoduše řečeno, vypadají dobře.

Jak vybrat první švýcarské hodinky

Pokud jste se definitivně rozhodli zapnout si na zápěstí hodinky s puncem „Swiss made“, je zde několik kritérií, která byste měli před koupí pečlivě zvážit.

Cenová dostupnost

V případě švýcarských hodinek neplatíte jen za kvalitní materiály a precizní zpracování, ale také za bohaté dědictví a silné jméno značky. Cenovky na trhu se proto pohybují od tisíců korun až po dechberoucí číslice. Při koupi švýcarské prvotiny je rozumné držet se při zemi a investici si pečlivě zvážit. V našem výběru jsme se proto zaměřili na kvalitní hodinky, jejichž ceny se pohybují v řádech tisíců korun.

Velikost hodinek

I ty nejlépe vypadající hodinky ztratí své kouzlo, pokud je zapnete na nevhodné zápěstí. Při výběru proto pečlivě zvažte velikost pouzdra a celkovou konstrukci hodinek. Robustnější zápěstí si žádá také výraznější hodinky. Naopak na subtilnější pánskou ruku zapůsobí decentnější kousek s užším profilem.

Všestrannost

Pro každodenní nošení zvolte nadčasové klasické hodinky. Pokud nosíte pouze džíny a tenisky, můžete investovat i do sportovních hodinek. Nepočítejte však s tím, že je budete nosit k saku. Naopak, pokud ke každodennímu nošení patří košile a obleky, zvolte elegantní model.

Naše tipy pro vaše první švýcarské hodinky

Nabízíme výběr cenově dostupných švýcarských hodinek od některých celosvětově populárních značek.

Bulova 96B332 – limitovaná edice Joseph Bulova

Švýcarské hodinky s automatickým strojkem a nevšedním pouzdrem obdélníkového tvaru jsou součástí limitované edice z roku 2019, kterou výrobce pojmenoval po svém zakladateli. Hodinky jsou vybaveny strojkem Sellita SW200, na který nechávají nahlédnout přes zadní část pouzdra. Jedná se o elegantní model ve stylu Art Deco, který vzdává hold dědictví značky z 20. a 30. let minulého století.

Certina DS Super PH500M

Potápěčské hodinky švýcarské výroby, které jsou z pohledu designu věrnou kopií vintage modelu výrobce ze 60. let. Jsou vybaveny automatickým strojkem z dílny ETA s 80hodinovou rezervou chodu a vodotěsností na úrovni 500 m. Oproti původní verzi jsou navíc obohaceny o safírové sklíčko a luminiscenční prvky.

Tissot Seastar 2000 Professional Powermatic 80

Další švýcarské potápěčské hodinky, tentokrát z dílny Tissot. Ocelové pouzdro o průměru 46 mm nabízí odolnost vůči vodě na úrovni 600 m a krásný ciferník s vyrytým motivem vln překrytý safírovým sklíčkem. Hodinky jsou vybaveny automatickým strojkem Powermatic 80 Swatch Group, založeném na standardu ETA 2824 se zvýšenou rezervou chodu na 80 hodin. 

Alpina Startimer Pilot Automatic

Švýcarské pilotky s automatickým in-house strojkem založeným na pohonu Sellita s rezervou chodu 38 hodin, ciferníkem s výraznými arabskými číselnými indexy a safírovým sklíčkem. Klasickému designu dominuje výrazná korunka charakteristická pro současné pilotní hodinky

Tissot Le Locle Powermatic 80

Krásné elegantní švýcarské hodinky dostaly pojmenování podle města, ve kterém byla založena značka Tissot. Kulaté pouzdro s leštěným povrchem a ciferníkem s římskými indexy doplňuje ocelový náramek. Hodinky tikají na automatickém strojku Powermatic 80 Swatch Group, založeném na standardu ETA 2824 se zvýšenou rezervou chodu na 80 hodin.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE