Solární hodinky: Vše, co o nich potřebujete vědět

Poznejte všechna důležitá fakta, která se týkají solárních hodinek
Sdílejte
LinkedIn

Jednou z jejich výhod je, že se jim nikdy nemůže vybít ani pokazit baterie. Jaké funkce a vlastnosti mají solární hodinky a proč byste si je měli koupit?

Obsah článku

Solární hodinky

Jak už název napovídá, solární hodinky získávají energii ze slunečního světla. Kromě toho však fungují rovněž na umělé světlo, a proto se nestane, že vám v tmavé místnosti hodinky nebudou fungovat.

Historie solárních hodinek

Pokud se podíváte do historie solárních hodinek, zjistíte, že o prvních solárních hodinkách se začalo diskutovat již v roce 1976. V té době společnost Citizen vytvořila první solární pohon Citizen Eco-Drive, který pohání jejich sluneční hodinky dodnes. Tento název je odvozen od slov Ecology Drive, která charakterizují právě jedinečné přednosti solárních hodinek – konkrétně:

  • mají nižší spotřebu energie
  • vyznačují se dlouhou životností
  • jsou přátelské k lidem, ke společnosti a zejména k životnímu prostředí.

Kromě značky Citizen však musíme v souvislosti s daným tématem zmínit také společnost Seiko, která vyrábí nádherné solární hodinky od roku 1978. A stejnou pozornost si zaslouží i populární solární hodinky Casio.

Solární hodinky Casio GX-56BB-1ER

Vše, co potřebujete vědět o solárních hodinkách

V následujících řádcích vás provedeme tím nejdůležitějším, co se vyplatí vědět ještě před koupí solárních hodinek.

Jak fungují solární hodinky?

Solárně napájené hodinky jsou poháněny solární energií, která působí na solární panel – nejčastěji umístěný na přední straně hodinek. Tento panel absorbuje sluneční i umělé světlo, které následně přemění na energii. Tím, že se energie ukládá do dobíjecího článku, hodinky fungují i ​​ve tmě.

Jak dlouho trvá nabití solárních hodinek?

Nabíjení solárních hodinek ovlivňují zejména tři faktory, a to:

  • typ světla – sluneční světlo nabíjí hodinky rychleji než umělé světlo,
  • intenzita světla – jasné sluneční světlo nabije hodinky dříve než světlo šířící se zpod mraku,
  • absorpce solární energie hodinek – jelikož u kvalitnějších solárních hodinek je použita lepší technologie a solární sklo, vydrží nabité déle.

Jaké vlastnosti a výhody mají solární hodinky?

Solární hodinky jsou ekologické a šetrné k životnímu prostředí. Často mají velmi pěkný moderní design, snadno se používají a pohodlně se dobíjejí. V konkurenci jiných hodinek se vyznačují spolehlivostí a přesností.

Jaké funkce mají solární hodinky?

Jedinečnost solárních hodinek spočívá také v jejich funkčnosti. Na trhu naleznete různé solární hodinky, které disponují stopkami, mají funkci zobrazení více časových pásem, případně jsou vodotěsné do 200 metrů. Setkáte se také se solárními hodinkami, které jsou vybaveny kompasem, GPS, teploměrem, barometrem, výškoměrem či dokonce LCD displejem. Samozřejmě počet funkcí se odráží i na ceně hodinek.

Jaké jsou nejlepší solární hodinky?

Pokud hledáte opravdu kvalitní ekologické hodinky s pěkným designem, pak určitě nepřehlédněte dámské a pánské solární hodinky Seiko, modely Citizen Eco-Drive, solární kousky Casio, případně vybrané modely od společnosti Pulsar či Tissot.

Náš tip: Solární rádiem řízené hodinky Citizen Radio Controlled s produktovým označením CA0690-88L.

Solární hodinky Citizen CA0690-88L

Se solárními hodinkami neuděláte krok vedle

Technologie a design solárních hodinek neustále pokračují. Bez ohledu na to, zda si vyberete pánské nebo dámské solární hodinky, určitě neuděláte krok vedle! 

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE