Hodinky Luminox skrývají mnoho zajímavostí, o kterých jste možná nevěděli

Švýcarské hodinky Luminox s typickým vojenským vzhledem
Sdílejte
LinkedIn

Věděli jste, že název Luminox pochází ze spojení latinských výrazů „Lumi“ a „Nox“, což v překladech znamená „světlo“ a „noc“? Pravděpodobně už tušíte, co tím chtěli zakladatelé společnosti vyjádřit. Vězte však, že hodinky Luminox ukrývají mnohem více zajímavostí, o kterých jste možná nevěděli.

Obsah článku

Hodinky Luminox – švýcarské hodinky od roku 1989

O tom, že švýcarské hodinky patří obecně mezi ty nejkvalitnější, není v hodinářském světě snad žádných pochybností. Na druhé straně, nejsou ale švýcarské hodinky jako švýcarské. Naštěstí, hodinky Luminox splňují i ​​ty nejpřísnější kritéria. Potvrzují to různé významné milníky v historii značky Luminox. Nicméně, ještě předtím, než se k nim dostaneme, musíme podotknout, že hodinky Luminox datují své počátky do roku 1989.

Špičková luminiscence a čitelnost

Věděli jste, že pod společnost Fossil Group spadají známé hodinářské značky, jakými jsou například Diesel, Emporio Armani, Michael Kors či Skagen? To je však jen hrstka z celkového počtu. Dohromady je jich podstatně více, přičemž nechybí ani takříkajíc vlajková loď v podobě značky Fossil.

Významné milníky hodinek Luminox

  • 1992 – Nick North, jeden z hlavních protagonistů společnosti, spolu s Barrym Cohenem, zakladatelem společnosti Luminox, vyvinuli hodinky pro speciální jednotky Navy Seals. Ano, přesně takové jsou počátky dnes legendární řady vojenských potápěčských hodinek Luminox Navy Seal.
Hodinky Luminox využívají i příslušníci speciálních vojenských jednotek
  • 1994 – netrvalo to dlouho a o hodinky Luminox projevily zájem další elitní jednotky. Po Navy Seals přišla řada například i na americkou pobřežní stráž, policejní oddělení v New Yorku, singapurské vzdušné síly či speciální vojenské jednotky v Izraeli.
  • 2008 – po uvedení mnoha zajímavých hodinek na trh se společnost Luminox mohla v roce 2008 pochlubit svým dosahem do více než 50 zemí napříč celým světem.
  • 2020 – společnost Luminox oznámila své historické partnerství s Bear Grylls, nejuznávanější tváří přírodních dobrodružství na světě, a zavádí celou kolekci Luminox X Bear Grylls.

Tip: Zajímavostí, které ukrývají hodinky Luminox, je však mnohem více. Doporučujeme vám proto nahlédnout do historie značky Luminox. Budete udiveni, kolik významných milníků společnosti Luminox pojímá v historii vojenských a potápěčských hodinek.

Souboj hodinek Luminox

Vzhledem k tomu, že hlavní doménou značky Luminox jsou sportovní hodinky, rozhodli jsme se závěr tohoto článku pojmout ve stejně sportovním duchu. Bude totiž patřit pověstnému souboji hodinek, do kterého jsme vybrali 2 konkrétní modely Luminox.

Vojenské hodinky Luminox XS.0321.BO.L

První model, který zaujal naši pozornost, má produktové označení XS.0321.BO.L. Jde o vojenské hodinky, které disponují vysoce odolným karbonovým pouzdrem a stejně kvalitním gumovým řemínkem. Navíc, kromě toho se mohou pochlubit i úchvatnou luminiscencí. To je však v případě hodinek Luminox takříkajíc očekávané. Každopádně, pohled a jejich luminiscenční ručičky a indexy je dechberoucí. Koneckonců, posuďte.

Hodinky Luminox a jejich luminiscence

Potápěčské hodinky Luminox XS.3051.F

O tom, že tento souboj bude vzácně vyrovnaným, svědčí i skutečnost, že soupeř předešlého modelu, hodinky Luminox XS.3051.F, disponuje podobnými parametry. Ty se shodují zejména v odolných pouzdrech a řemíncích. Model XS.3051.F bychom však spíše řadili do kategorie potápěčských hodinek. Má totiž vodotěsnost až 200 m. A jeho samozřejmostí je i luminiscence na velmi vysoké úrovni.

Které hodinky Luminox si vybrat?

Tak, zamlouvá se vám výše zmiňovaná kolekce Navy Seal, nebo dáte raději přednost některým hodinkám z naší soupeřící dvojice? Bez ohledu na to, pro které  hodinky Luminox se rozhodnete, tato švýcarská značka je zárukou vysoké kvality.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE