Hodinky Luminox skrývají mnoho zajímavostí, o kterých jste možná nevěděli

Švýcarské hodinky Luminox s typickým vojenským vzhledem
Share on facebook
Sdílejte
Share on linkedin
LinkedIn

Věděli jste, že název Luminox pochází ze spojení latinských výrazů „Lumi“ a „Nox“, což v překladech znamená „světlo“ a „noc“? Pravděpodobně už tušíte, co tím chtěli zakladatelé společnosti vyjádřit. Vězte však, že hodinky Luminox ukrývají mnohem více zajímavostí, o kterých jste možná nevěděli.

Obsah článku

Hodinky Luminox – švýcarské hodinky od roku 1989

O tom, že švýcarské hodinky patří obecně mezi ty nejkvalitnější, není v hodinářském světě snad žádných pochybností. Na druhé straně, nejsou ale švýcarské hodinky jako švýcarské. Naštěstí, hodinky Luminox splňují i ​​ty nejpřísnější kritéria. Potvrzují to různé významné milníky v historii značky Luminox. Nicméně, ještě předtím, než se k nim dostaneme, musíme podotknout, že hodinky Luminox datují své počátky do roku 1989.

Špičková luminiscence a čitelnost

Věděli jste, že pod společnost Fossil Group spadají známé hodinářské značky, jakými jsou například Diesel, Emporio Armani, Michael Kors či Skagen? To je však jen hrstka z celkového počtu. Dohromady je jich podstatně více, přičemž nechybí ani takříkajíc vlajková loď v podobě značky Fossil.

Významné milníky hodinek Luminox

  • 1992 – Nick North, jeden z hlavních protagonistů společnosti, spolu s Barrym Cohenem, zakladatelem společnosti Luminox, vyvinuli hodinky pro speciální jednotky Navy Seals. Ano, přesně takové jsou počátky dnes legendární řady vojenských potápěčských hodinek Luminox Navy Seal.
Hodinky Luminox využívají i příslušníci speciálních vojenských jednotek
  • 1994 – netrvalo to dlouho a o hodinky Luminox projevily zájem další elitní jednotky. Po Navy Seals přišla řada například i na americkou pobřežní stráž, policejní oddělení v New Yorku, singapurské vzdušné síly či speciální vojenské jednotky v Izraeli.
  • 2008 – po uvedení mnoha zajímavých hodinek na trh se společnost Luminox mohla v roce 2008 pochlubit svým dosahem do více než 50 zemí napříč celým světem.
  • 2020 – společnost Luminox oznámila své historické partnerství s Bear Grylls, nejuznávanější tváří přírodních dobrodružství na světě, a zavádí celou kolekci Luminox X Bear Grylls.

Tip: Zajímavostí, které ukrývají hodinky Luminox, je však mnohem více. Doporučujeme vám proto nahlédnout do historie značky Luminox. Budete udiveni, kolik významných milníků společnosti Luminox pojímá v historii vojenských a potápěčských hodinek.

Souboj hodinek Luminox

Vzhledem k tomu, že hlavní doménou značky Luminox jsou sportovní hodinky, rozhodli jsme se závěr tohoto článku pojmout ve stejně sportovním duchu. Bude totiž patřit pověstnému souboji hodinek, do kterého jsme vybrali 2 konkrétní modely Luminox.

Vojenské hodinky Luminox XS.0321.BO.L

První model, který zaujal naši pozornost, má produktové označení XS.0321.BO.L. Jde o vojenské hodinky, které disponují vysoce odolným karbonovým pouzdrem a stejně kvalitním gumovým řemínkem. Navíc, kromě toho se mohou pochlubit i úchvatnou luminiscencí. To je však v případě hodinek Luminox takříkajíc očekávané. Každopádně, pohled a jejich luminiscenční ručičky a indexy je dechberoucí. Koneckonců, posuďte.

Hodinky Luminox a jejich luminiscence

Potápěčské hodinky Luminox XS.3051.F

O tom, že tento souboj bude vzácně vyrovnaným, svědčí i skutečnost, že soupeř předešlého modelu, hodinky Luminox XS.3051.F, disponuje podobnými parametry. Ty se shodují zejména v odolných pouzdrech a řemíncích. Model XS.3051.F bychom však spíše řadili do kategorie potápěčských hodinek. Má totiž vodotěsnost až 200 m. A jeho samozřejmostí je i luminiscence na velmi vysoké úrovni.

Které hodinky Luminox si vybrat?

Tak, zamlouvá se vám výše zmiňovaná kolekce Navy Seal, nebo dáte raději přednost některým hodinkám z naší soupeřící dvojice? Bez ohledu na to, pro které  hodinky Luminox se rozhodnete, tato švýcarská značka je zárukou vysoké kvality.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Share on facebook
Sdílejte

DALŠÍ Z KATEGORIE

Scroll to Top