SERIÁL o největších hodinářských domech na světě: Pod střechou Fossil Group

Fossil Group patří k jedněm z největších hodinářských domů na světě
Sdílejte
LinkedIn

Už v našem minulém článku, ve kterém jsme se zaměřili na The Holy Trinity, jsme avizovali, že téma největších hodinářských domů na světě by se dalo pojmout různými způsoby. Právě tuto skutečnost se chystáme potvrdit následujícími řádky, které budou věnované společnosti Fossil Group. Pod její střechou se totiž nachází mnoho uznávaným hodinářských značek.

Obsah článku

O společnosti Fossil Group

Společnost Fossil Group sice nemá pod svou střechou takové luxusní značky jako Vacheron Constantin, Patek Philippe a Audemars Piguet, ale svým počínáním na trhu si právem zaslouží nálepku jednoho z největších hodinářských domů na světě.

Představuje totiž globální designérskou, marketingovou, distribuční a zároveň inovativní společnost specializující se na lifestyle doplňky. V rámci rozmanitého portfolia značek, které vlastní nebo má na ně licenci, nabízí širokému spektru zákazníků napříč celým světem fashion hodinky, šperky, kabelky, drobné kožené zboží a inteligentní smart hodinky.

Mimochodem, společnost Fossil založil v roce 1984 Tom Kartsotis. Tehdy však ještě pravděpodobně ani netušil, že jednoho dne bude jeho firma zastřešovat takové renomované značky.

Fossil Group vyrábí hodinky nejen pod značkou Fossil, ale i pro jiné módní značky

Značky, které zastřešuje společnost Fossil Group

Věděli jste, že pod společnost Fossil Group spadají známé hodinářské značky, jakými jsou například Diesel, Emporio Armani, Michael Kors či Skagen? To je však jen hrstka z celkového počtu. Dohromady je jich podstatně více, přičemž nechybí ani takříkajíc vlajková loď v podobě značky Fossil.

Hodinky Skagen

Zajímavostí je, že v roce 2012 společnost Fossil Group souhlasila s koupí značky Skagen Designs, Ltd. a některých jejích partnerů za přibližně 225 milionů dolarů v hotovosti a 150 000 v akciích Fossil. Hodinky Skagen však datují své počátky ještě do roku 1989. Vyznačují se minimalistickým a zároveň rozmanitým stylem, kterým míří především na mladší generaci. Obecně jsou inspirované Dánskem a severskou kulturou.

Skandinávská značka Skagen je součástí Fossil Group

Hodinky Diesel

Značku Diesel asi není třeba příliš představovat, ale alespoň na moment se u ní zastavíme. Z hodinářského pohledu je vnímána především jako výrobce extravagantních pánských hodinek s velkými ciferníky. I přesto je však nutné dodat, že hodinky Diesel nezapomínají ani na něžnější pohlaví.

Značka Diesel je součástí Fossil Group

Hodinky Emporio Armani

Ano, i italská elegance, kterou zhmotňuje světoznámá značka Emporio Armani, má co dočinění se společností Fossil Group. Rovněž jako Diesel, i Emporio Armani cíli spíše na pány. Pánské hodinky se však v tomto případě nevyznačují velkými ciferníky, ale elegantním designem.

Pánské hodinky Emporio Armani v elegantní černé

Hodinky Michael Kors

Mezi značkami které vlastní nebo s nimi spolupracuje společnost Fossil Group, nelze vynechat ani populární značku Michael Kors. Ta válcuje oblast módy zejména dámskými doplňky, jakými jsou šperky, kabelky či dámské hodinky Michael Kors. Pozornost dámského publika získala zejména jedinečným designem a příznivou cenovkou.

Populární značka módních hodinek Michael Kors je součástí Fossil Group

Když se nadčasový design setká se silou inovace

Jak společnost Fossil Group sama prezentuje, když se nadčasový design setká se silou inovace, je možné všechno. A když si náhodou plánujete koupit hodinky, rozmanité portfolio Fossil Group může být skvělou a zároveň cenově dostupnou volbou. Kromě výše zmiňovaných značek ho tvoří i jména jako Michele, Armani Exchange, DKNY, Kate Spade, Puma, Relic, Tory Burch, Watch Station či Zodiac.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE