Nejlepší cenově dostupné značky hodinek: Kvalitní hodinky, které si můžete dovolit

Tyto značky patří k těm nejlepším cenově dostupným výrobcům hodinek
Sdílejte
LinkedIn

Nemusíte řídit Porsche, abyste se na silnici cítili bezpečně. Stejně tak nemusíte investovat do „Rolexek“, abyste si mohli na zápěstí připnout kvalitní hodinky. Jen zlomek populace si může dovolit investovat do hodinek stovky tisíc korun. Běžný uživatel dnes hledá cenově dostupné hodinky s dobrou návratností investice. Mezi klíčové vlastnosti patří dobrá funkčnost, vysoká odolnost jdoucí ruku v ruce s dlouhou životností a samozřejmě vkusný design. Které značky hodinek jsou nejlepší z hlediska efektivity pro běžného uživatele? Přinášíme vám stručný přehled.

Obsah článku

Cenově dostupné hodinky švýcarské výroby

Švýcarské hodinářství lze označit také jako umění postavené na tradici. Vedle luxusních značek jako Rolex, Patek Philippe či TAG Heuer se najdou i švýcarští hodináři nabízející cenově dostupné hodinky vynikající kvality.

Alpina

Švýcarská společnost Alpina vyrábí hodinky již od roku 1883. Na současném trhu je známá jako průkopník moderních sportovních hodinek a nabízí širokou škálu antimagnetických, nárazuvzdorných a vodotěsných chronometrů. Společnost Alpina si vybudovala svou pověst na základě inovací a přístupu, který ctí kvalitu. Všechny návrhy si společnost vyrábí sama. Její hodinky vynikají dobrou kvalitou provedení a vynikající úrovní zpracování a přesnosti.

Pokud mluvíme o cenově dostupných hodinkách, patří modely Alpina v této kategorii k těm výše hodnoceným. Ceny v katalogu této značky začínají na částce kolem 24 000 Kč.

Značka Tissot patří k tomu nejlepšímu, co trh s cenově dostupnými hodinkami nabízí

Tissot

Švýcarská kvalita, dlouhá historie a dobrá cenová dostupnost. Značka Tissot je na trhu od roku 1853. Hodinky Tissot se řadí k cenově dostupným luxusním časomírám. O kvalitě jejich řemeslného zpracování rozhodně nemusíte mít pochybnosti. Značka patří do skupiny Swatch spolu s dalšími společnostmi jako Omega, Hamilton či Mido. Tissot se také zasloužil o několik inovací ve světě hodinářství. Za všechny jmenujme alespoň první antimagnetické, kamenné nebo dřevěné hodinky.

Cenově dostupné hodinky Tissot koupíte již od 8 000 – 9 000 Kč. Ceny v katalozích se nejčastěji pohybují na úrovni 12 000 – 14 000 Kč, ale najdou se i modely, jejichž cena atakuje pěticiferné částky.

Cenově dostupné hodinky japonské výroby

Japonci jsou známí kvalitou, technickou propracovaností, inovacemi a vysokou efektivitou. Stejně tak i jejich hodinky. Představujeme vám nejlepší značky hodinek japonského původu.

Seiko

O hodinkách Seiko se říká, že nabízejí atmosféru Rolex za zlomek ceny. Jedna z nejprodávanějších značek hodinek na světě má své kořeny v Japonsku a její historie sahá až do roku 1881. V portfoliu značky Seiko najdete řadu stylů a mnoho modelů s podobnými vlastnostmi jako hodinky švýcarského giganta, ale s méně formálním vzhledem. Výrobce také sestavuje vlastní quartzové strojky, se kterými mimochodem přišel na trh právě on.

Přestože byla společnost Seiko především výrobcem dostupných hodinek, v současnosti nabízí také řadu modelů ve stále vyšších cenových relacích. Ať už za hodinky Seiko zaplatíte 2 500 nebo 12 000 Kč, můžete si být jisti, že uděláte jednu z nejlepších investic na současném trhu s hodinkami.

Casio je stálicí na poli kvalitních a cenově dostupných hodinek.

Casio

Japonská společnost Casio má ve světě hodinek podobné postavení jako Škoda na našem automobilovém trhu. Není třeba ji nijak zvlášť představovat a přináší velmi rozumnou kvalitu za přijatelnou cenu. Její sortiment zahrnuje především digitální a quartzové hodinky. V katalogu Casio se objevuje vše od outdoorových modelů až po společenské či retro hodinky.

Pokud hledáte opravdu přívětivé ceny, je Casio jednou z nejlepších značek, které si můžete na současném trhu vybrat. Můžete si je pořídit za méně než 2 400 Kč. Přitom se můžete spolehnout, že výrobce udržuje nízké ceny, aniž by obětoval kvalitu.

Citizen

Hodinky Citizen mají pověst nejpřesnějších hodinek na trhu. Tato japonská značka byla založena v roce 1930 japonskými a švýcarskými investory. V současnosti je uznávána pro několik inovací. Připisují se jí první vícepásmové atomové hodinky a také vynález strojku na solární pohon. Hodinky Citizen jsou kombinací rozumné ceny, vysoké odolnosti a dobrého výkonu.

Přestože Citizen patří mezi nejlepší značky na trhu, zachovává si vynikající cenovou dostupnost. V jejích katalozích lze najít kvalitní hodinky již od 5 000 Kč.

G-Shock

Přestože hodinky G-Shock pocházejí z dílny společnosti Casio, vzhledem ke své popularitě si v našem přehledu zaslouží zvláštní pozornost. Pokud jste outdoorový typ, určitě jste o této značce již slyšeli. Synonymem pro hodinky G-Shok je odolnost. Jednotlivé modely spolehlivě odolávají nárazům, vodě, drsným až extrémním povětrnostním podmínkám. Díky své robustní konstrukci si dokonce vysloužily přívlastek „nerozbitné hodinky“.

V nabídce G-Shock naleznete digitální i analogové modely, které spolehlivě poznáte díky jejich specifickému designu. Ceny v katalozích začínají již na úrovni 2 500 Kč. Již v základní výbavě se přitom můžete spolehnout na špičkovou odolnost, která je filozofií značky.

Cenově dostupné hodinky americké výroby

Amerika je především o rozmanitosti, kreativitě a smyslu pro módu. Jedinečnost hodinek zpoza velké louže spočívá v jejich designové propracovanosti. Značky hodinek, které vám představíme, si vedle vkusu udržují přijatelnou úroveň hodinářské kvality.

Timex

Co mají společného Mickey Mouse, Snoopy a Bill Clinton? Správně! Hodinky Timex. Rozmanitost je jednou z hlavních charakteristik této americké značky, jejíž počátky sahají až do roku 1854. Dnes je Timex jednou z největších hodinářských společností na světě a v jejím portfoliu se najdou hodinky pro každého. K dispozici jsou digitální, quartzové i automatické chronometry v rozmanitých designových provedeních.

Pokud hledáte kombinaci funkčnosti, estetiky a výhodné ceny, vyberte si cenově dostupné hodinky Timex. Cenovky v katalozích začínají na trojciferných částkách.

Módní značka Fossil vyrábí cenově dostupné módní hodinky.

Fossil

Americká značka Fossil spatřila světlo trhu v roce 1984. Její hodinky kombinují klasickou až retro módu se štědrou dávkou inovací. Jednotlivé modely jsou výrazné, stylové a cenově dostupné. Značka se pyšní udržitelností a snaží se eliminovat svůj dopad na životní prostředí. Po cenově dostupných hodinkách Fossil sahají nositelé, kterým záleží na planetě a chtějí vypadat a cítit se skvěle.

Ceny v katalozích inspirativní americké značky začínají již na úrovni 3 000 – 4 000 Kč. Celkově hodinky Fossil málokdy překračují hranici 5 000 Kč.

Calvin Klein

Přestože se jedná o hodinky americké módní značky, hrdě nesou odznak swiss made. Calvin Klein je součástí skupiny Swatch Group a své hodinky vybavuje kvalitními švýcarskými strojky. Jednotlivé modely vynikají elegantním stylem a kvalitním designem. Pokud máte zájem o hodinky s nádechem luxusu za velmi přijatelnou cenu, sáhněte po značce Calvin Klein.

Ceny v katalozích obvykle přesahují 5 000 Kč, ale většina modelů se pohybuje na této úrovni. Výrobce se zaměřuje především na quartzové hodinky, jejichž design je skutečnou pastvou pro oči.

Tommy Hilfiger

Jméno, které je již léta uznávané v módním průmyslu, si našlo své místo i ve světě hodinářství. Americká značka Tommy Hilfiger se může pochlubit špičkovými hodinkami, které jsou kvalitní a zároveň neuvěřitelně vkusné. Její portfolio zahrnuje sportovní, klasické i chronografové hodinky s nadměrnými ciferníky. Pokud hledáte cool hodinky, které se hodí k vašemu oblečení a příliš se nezabýváte strojkem, zvolte Tommy Hilfiger.

Cenově dostupné hodinky Tommy Hilfiger mívají cenovky s čtyřcifernými částkami, ale většina z nich se drží pod 5 000 Kč.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE