Nejznámější edice Seiko: Hodinky od mistra inovací

Podívali jsme se na nejznámější edice od společnosti Seiko.
Sdílejte
LinkedIn

Za označením Seiko se skrývá japonská hodinářská firma, která má na svém kontě neobvykle bohaté portfolio prvenství a inovací. Jedna z nejstarších hodinářských značek na současném trhu se může pochlubit prvními quartzovými hodinkami, prvními digitálními i analogovými quartzovými hodinkami s chronografem či prvním potápěčským chronometrem v titanovém a keramickém pouzdře. Dnes se však blíže podíváme na současné hodinky této mimořádně oblíbené značky. Představíme vám nejoblíbenější edice hodinek Seiko, do kterých výrobce i v 21. století promítá svou snahu o dokonalost a více než 140letou hodinářskou tradici.

Obsah článku

Současnost společnosti Seiko

Společnost Seiko Group Corporation, všeobecně známá jako Seiko, je vedle značky Rolex jedinou hodinářskou společností, která všechny komponenty hodinek navrhuje a vyrábí sama. Ve vlastní režii si kvalitní hodinky také sestavuje, upravuje, kontroluje a odesílá. Používá vlastní quartzové, kinetické, solární a mechanické strojky. Své současné produkty nabízí v 7 velkých edicích:

 • Seiko Prospex
 • Seiko Presage
 • Seiko Astron
 • King Seiko
 • Seiko 5 Sports
 • Seiko Coutura
 • Seiko Diamond Collection

Nejpopulárnější edice Seiko

Japonská značka Seiko má na současném trhu řadu produktů, mezi nimiž kromě náramkových hodinek najdete například i elektronické metronomy a ladičky. Dnes se však pod lupou podíváme na nejoblíbenější edice hodinek Seiko na současném trhu.

Edici hodinek Seiko Prospex ocení zejména outdooroví nadšenci.

Seiko Prospex

Edice Seiko Prospex je určena milovníkům sportu a dobrodružství ve vodě, na obloze i na souši. Sportovní hodinky z této kolekce jsou vysoce odolné, spolehlivé a bezpečné, což je předurčuje i pro profesionály překonávající limity. Vedle kvalitních potápěčských a outdoorových chronometrů mezi nimi najdete také hodinky pro milovníky městského života. Tedy kousky inspirované potápěčskými hodinkami Seiko ze 70. let nebo sérii hodinek inspirovanou speedtimerem z roku 1969. Seiko vybavuje modely Prospex mechanickými strojky Caliber 8L35 nebo Chronograph Caliber 8R.

Seiko Presage

Hodinky Presage představují spojení japonského estetického cítění s tradičním řemeslem a mechanickou hodinářskou zručností. Hodinky Seiko této kolekce charakterizuje propracovaný design, špičková kvalita a dlouhotrvající výkon. Výrobce je vybavuje mechanickými a automatickými strojky kalibr 4R a 6R s technologií Spring Drive, zajišťující vysokou přesnost. Poznávacím znakem edice Seiko Presage jsou elegantní smaltované ciferníky překryté zakřiveným safírovým sklíčkem zaručujícím dokonalou čitelnost bez optických deformací. Převážná většina hodinek z této kolekce je vybavena koženým řemínkem nebo ocelovým náramkem, což jim dodává klasický, někdy dokonce trochu vintage vzhled.

Edice Seiko 5 patří k těm nejpopulárnějším

Seiko 5 Sports

Edice Seiko 5 Sports byla uvedena na trh již v 60. letech minulého století. Téměř okamžitě si získaly přízeň milovníků mechanických hodinek. Vděčí za to kombinaci vysoké spolehlivosti, odolnosti a výkonu. Aktuální řada Seiko 5 Sports navazuje na tuto tradici výroby hodinek a představuje ji v novém designovém hávu. Oblíbená edice je nyní určena mladší generaci a zejména těm, kteří hledají své první „pořádné“ hodinky. Už samotný nápad naznačuje kombinaci hodinářské kvality a cenové dostupnosti. Abychom se na hodinky Seiko 5 Sports podívali blíže, musíme si rozebrat pětku v názvu. Zdaleka nejde o náhodu. Číslo 5 zaručuje pět parametrů, které splňují všechny hodinky z této edice Seiko:

 • Automatický pohon
 • Zobrazení dne a data
 • Přijatelná voděodolnost
 • Korunka v poloze čtvrté hodiny
 • Odolné pouzdro a náramek

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE