Toto jsou nejčastější chyby při nošení hodinek

Toto jsou ty nejčastější chyby při nošení hodinek
Sdílejte
LinkedIn

Nošení hodinek se stalo v pokročilém 21. století takovou samozřejmostí, že se častokrát zapomíná na některé zásady, které s tím souvisí. Zatímco v jednom z našich dřívějších článků jsme vás informovali o tom, na které ruce nosit hodinky, tak v tomto vám představíme ty nejčastější chyby při nošení hodinek. Děláte je i vy?

Obsah článku

Nejčastější chyby při nošení hodinek

Celé by se to dalo shrnout asi tak, že lidé v mnoha případech ani nevědí, co si vlastně kupují. Moderní hodinky jsou obvykle totiž nabité různými komplikacemi, které v konečném důsledku k běžnému nošení ani nevyužijete. To však neznamená, že jsou zbytečné. Stačí jen vědět, co kupujete a co od toho očekáváte.

1. Nedostatečná informovanost o hodinkách

Jak jsme již naznačili o něco výše, základním pravidlem nošení hodinek je vědět o nich co nejvíce. Například, když se rozhodnete pro koupi hodinek s komplikací  chronografu, měli byste vědět, že díky ní budete moci efektivněji měřit uplynulý čas. Samozřejmě, je toho mnohem víc. Náramkové hodinky mohou být dnes vybaveny například také barometrem či funkcí GPS. Mnoho rozličných komplikací naleznete ať už v hodinkách Casio, obzvláště v modelové řadě G-Shock, nebo i v originálních kouscích další japonské společnosti – Seiko. A když už jde o komplikace, resp. funkce hodinek, zvláštní kategorií jsou takzvané chytré hodinky. Ty vám standardně dokážou počítat kroky, měřit srdeční frekvenci či monitorovat spánek. V tomto případě doporučujeme nahlédnout například do nabídky značky Smarty.

Na druhé straně se ale nacházejí jednoduché hodinky, které to s funkcemi vůbec nepřehánějí. Naopak největší důraz kladou na minimalismus. Soustředí se tak výlučně na ukazování času a svůj decentní design. Takovými hodinkami jsou například dámské modely Michael Kors či pánské kousky MVMT.

Nedostatečná informovanost o funkcích je také častou chybou při nošení hodinek

2. Přeceňování hodinek

Pamatujte, že hodinky vám vydrží tak dlouho, jak se o ně budete starat. A to platí i v případě otřesuvzdorných modelů s extrémně vysokou odolností, jaké produkuje například značka Casio. Skutečnost, že hodinky oplývají vysokou odolností vůči poškození, ještě neznamená, že do nich můžete „bouchat kladivem“.

A v případě přeceňování hodinek není třeba zapomínat ani na vodotěsnost. Veřejnosti často uniká fakt, že když se hodinky vyznačují vodotěsností například 50 m, neznamená to, že je lze používat při potápění do hloubky 50 m. O tématu  vodotěsnosti hodinek jsme vás však komplexně informovali v samostatném článku.

3. Zbytečné utrácení peněz

Samozřejmě ručně sestrojované či dolaďované mechanické hodinky budou mít podstatně vyšší cenovku než sériově vyráběné quartzové, případně i automatické modely. Ale tímto konstatováním nechceme mechanické hodinky v žádném případě zatracovat či očerňovat. Chceme jen apelovat na to, abyste si před koupí hodinek dobře promysleli, kolik do nich chcete investovat. Předejdete tak zbytečnému utrácení peněz za něco, co v konečném důsledku nechcete nebo nepotřebujete. Koneckonců, spolehlivé hodinky dnes naleznete také v přijatelných cenových kategoriích. Konkrétně můžeme zmínit značky jako Casio, Citizen, Seiko, Tissot a další. 

Nepodlehněte zbytečnému utrácení při výběru nových hodinek

4. Špatný výběr řemínků a náramků

Rovněž jako oblečení, i hodinky jsou do jisté míry sezónní záležitostí. Jednou z nejčastějších chyb při nošení hodinek je tak špatný výběr řemínků a náramků. Zatímco kožené řemínky nejsou dobrou volbou do horkých letních dnů (zápěstí se pod nimi může potit), tak robustní nerezové náramky nedoporučujeme do mrazivých zimních dnů (na zápěstí mohou nepříjemně chladit).

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE