Kvalitní hodinky nejsou výsadou mužů: Nejlepší dámské automaty

Dámské automatické hodinky Zeppelin
Sdílejte
LinkedIn

Přestože první náramkové hodinky byly vyrobeny pro něžnější pohlaví, hodinářství se od nepaměti primárně orientovalo na pánský segment. V minulosti to byli muži, kteří měli finanční nezávislost a ochotu investovat do extravagantních a luxusních hodinek reprezentujících jejich bohatství, postavení a moc. Dámské hodinky byly dlouhá léta vnímány jen jako módní doplněk a výzva pro designéry. Poměry se naštěstí změnily a mnohé luxusní i cenově dostupnější značky již dnes nabízí také kvalitní automaty pro něžnější pohlaví. Pojďme si tedy představit některé povedené dámské automatické hodinky současného trhu.

Obsah článku

Jak vybrat dámské automatické hodinky

Než se vrhneme na přehled top modelů, shrňme si, co vše je třeba zvážit při výběru dámských automatických hodinek.

Typ automatického pohonu

Představa, že by si dámy měly na zápěstí nasazovat pouze levnější a dobře vypadající quartzové hodinky, je naštěstí minulostí. Nabídka se rozšířila i o kvalitní automaty. Podobně jako v případě pánských modelů, i v dámském segmentu je vhodné zaměřit se na ověřené in-house strojky předních švýcarských značek nebo z cenově dostupnější japonské dílny. Obávat se není třeba ani švýcarských pohonů Eta či Sellina. Mnozí výrobci je používají v opravdu kvalitních dámských hodinkách.

Velikost pouzdra

Výběr správné velikosti pouzdra hodinek je důležitý nejen z hlediska designu (útlejší dámské ruce více sluší subtilnější pouzdro), ale také z pohledu pohodlí při nošení. Rozsah velikostí se v segmentu dámských hodinek většinou pohybuje v rozmezí od 26 do 40 mm, přičemž nejžádanější jsou 30milimetrová pouzdra. Zatímco velikosti 35 až 40 mm bývají vnímány jako extravagantnější designová prohlášení, menší hodinky zase působí jemně, decentně a velmi elegantně.

Kvalita materiálu

Mnoho žen je praktických a hledají odolnost, která je zárukou dlouhé životnosti při zachování příjemného designu. V případě kvalitních automatů, jejichž pohon má ambici vydržet desetiletí, je materiálové složení opravdu důležitým parametrem. Podobně jako u pánských hodinek, i v dámském segmentu je dobrou volbou ocel, titan, keramika a kůže. 

Styl

Každá žena potřebuje hodinky, které odpovídají jejímu stylu oblékání a stanou se harmonickým doplňkem jejího oblečení. Na trhu najdete vše od klasických hodinek vhodných do formálního šatníku přes elegantní a extravagantní modely až po dámské sportovní automatické hodinky s robustnějším vzhledem. Stačí si jen správně vybrat.

Top dámské automatické hodinky

Jako inspiraci jsme z nabídky současného trhu vybrali několik modelů dámských hodinek, které v sobě spojují praktickou funkčnost a vkusný design. Jednoduše řečeno, jedná se o kvalitní dámské automatické hodinky, které spolehlivě tikají a dobře vypadají.

Certina DS Action Lady

Kvalitní švýcarské potápěčské hodinky pro něžné pohlaví. Hodinky Certina DS Action Lady potěší kvalitním strojkem ETA s 80hodinovou rezervou chodu, odolným ocelovým pouzdrem o průměru 34,5 mm a vkusným designem. Zkratka DS v názvu modelu znamená Double Security, což vyjadřuje dvojitou ochranu strojku proti vodě a nárazům. Hodinky mají vodotěsnost na úrovni úctyhodných 300 metrů.

Hamilton Jazzmaster Viewmatic Lady

Dámské automatické hodinky v příjemném klasickém nadčasovém designu. Zvláště zajímavé jsou modely Open Heart, které nechávají nahlédnout na automatický strojek z dílny ETA s 80hodinovou rezervou chodu. Hodinky jsou snadno kombinovatelné a vhodné pro každodenní nošení. Pouzdro z ušlechtilé oceli o průměru 34 mm se safírovým sklíčkem doplňuje kožený řemínek nebo ocelový náramek. Vodotěsnost je na úrovni 50 m.

Seiko Presage Coctail Time Lady

Kolekce Presage značky Seiko je mimořádně oblíbená i v segmentu pánských hodinek, zejména mezi muži hledajícími cenově dostupné společenské hodinky. Výrobce proto rozšířil populární řadu i o dámské automatické hodinky v klasickém až elegantním stylu. Pouzdro z nerezové oceli o průměru 30 mm je vybaveno minerálním sklíčkem Hardlex. Srdcem hodinek je interní Seiko kalibr se 41hodinovou rezervou chodu.

Fossil Heritage Automatic

Přestože je americká značka Fossil známá především módními cenově dostupnými hodinkami, na trh přinesla i tento dámský automat ve slušné kvalitě. Kromě přijatelné ceny potěší hodinky Fossil Heritage také příjemným designem 38milimetrového ocelového pouzdra a barevností ciferníků. Tento povedený automat má 35hodinovou rezervu chodu. Vodotěsnost je na úrovni 50 m. 

Tissot TRX 35 mm Powermatic 80

Kvalitní švýcarské dámské automatické hodinky potěší i náročnější uživatelky. Tissot TRX jsou vybaveny jedním z nejlepších automatických strojků na trhu – Powermatic 80 s prodlouženou 80hodinovou rezervou chodu. Klasický atraktivní design, ocelové pouzdro o průměru 35 mm, safírové sklíčko odolné proti poškrábání a vodotěsnost na úrovni 100 m. Těmto hodinkám zkrátka není co vytknout.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE