Hodinky Invicta: Nejoblíbenější edice

Hodinky Invicta zaujmou svým robustním vzhledem
Sdílejte
LinkedIn

Ve světě hodinářství jsou známé svou kreativitou a kontroverzí. Za hodinkami Invicta, pomyslným symbolem rozhořčení sběratelů a hodinářských tradicionalistů, se však skrývá mnohem více než „jen“ odvážný design. Jedna z nejrychleji rostoucích značek na současném trhu, držitel prestižního ocenění Red Dot a 50 hodinářských patentů, ale také výrobní gigant s mimořádnou historií. To vše má na svědomí značka Invicta, kterou si v následujících řádcích blíže představíme. Přinášíme vám zajímavou historii a přehled nejoblíbenějších edic hodinek Invicta.

Obsah článku

Z příběhu značky Invicta: Od tradiční švýcarské značky k symbolu designové extravagance

Málokdo by dnes hádal, že příběh extravagantních hodinek Invicta začal zcela tradičně, v Mekce švýcarského hodinářství, v La Chaux-de-Fonds. Právě zde značku založil v roce 1837 hodinář Raphael Picard se záměrem vyrábět kvalitní švýcarské hodinky za dostupné ceny. Jeho počin dokonce předstihl vznik takových gigantů, jako jsou Rolex a Tissot. Díky poctivému řemeslnému zpracování a snaze o pružný technologický vývoj, jehož příkladem jsou vlastní automatické strojky a automatické chronografy, si Invicta rychle získala přízeň trhu.

Stejně jako ostatní tradiční švýcarské hodinářské značky se i Invicta otřásla v základech během tzv. křemenné krize. V důsledku bankrotu se rodina Picardů rozhodla v roce 1991 značku prodat americké investiční společnosti. Původně švýcarský výrobce nyní sídlí na Floridě a na svou historii odkazuje heslem „Nepřemožitelní v detailech od roku 1837“. Unikátní designové edice hodinek Invicta však mají s původní filozofií značky jen málo společného.

Hodinky Invicta: Značkové unikáty

Dizajn na prvním místě. Hodinky Invicta jsou originální, extravagantní a výrazně odvážné. Většina modelů má masivní, mimořádně velké pouzdro, díky němuž jsou nepřehlédnutelné. Tomu odpovídá i odvážné barevné provedení, v mnoha případech zdobené perleťovým povrchem. Invicta je však známá také svým smyslem pro detail. Její hodinky jsou propracované tak, že i ten nejmenší detail dokonale vystihuje téma. Konkrétně u limitovaných tematických edic.

Hodinky Invicta zdaleka nejsou jen levným módním kouskem. Právě kombinace kvality a cenové dostupnosti zajišťuje této extravagantní značce nehynoucí přízeň uživatelů. Výrobce používá vysoce kvalitní materiály, většinou ocel nebo titan, minerální sklíčka s ochrannou safírovou vrstvou a mnoho jeho modelů tiká na kvalitních japonských strojcích Seiko.

Top edice Invicta

Společnost Invicta již vydala řadu edic, včetně oblíbených limitovaných edic. Výrobce se může pochlubit nejen vysokými prodejními čísly, ale také rekordními čtyřmi tisíci nových designových úprav ročně. Z tohoto neuvěřitelného množství jsme pro vás vybrali nejoblíbenější kolekce hodinek.

Invicta Pro Diver

Invicta Pro Diver

Hodinky Invicta Pro Diver byly debutem nové značky Invicta pod americkou vlajkou. Na trh přišly v roce 1991 a okamžitě vyvolaly v hodinářské komunitě velký rozruch. Působily jako napodobenina luxusních hodinek Rolex Submariner. Jedná se tedy o potápěčské hodinky se slušnou vodotěsností, která se pohybuje od 100 do 300 metrů. Jsou vybaveny šroubovací korunkou, zvětšeným okénkem pro datum a luminiscencí Tritnite Lume z dílny výrobce. Z hlediska extravagance se hodinky Invicta Pro Diver drží při zemi, dokonce vypadají elegantně a jsou vhodné pro každodenní nošení.

Invicta Speedway

Sportovní hodinky Invicta Speedwy, které svým dizajnem připomínají závodní časomíru, jsou mezi muži velmi oblíbené. Pohání je kvalitní japonský strojek a pyšní se zajímavou funkční výbavou, včetně chronografu, tachymetru a v některých případech i 200m vodotěsnosti. Na poměry výrobce se opět jedná o méně výraznou, nositelnou edici.

Invicta Angel

Do třetice velmi příjemné časomíry, tentokrát určené pro něžné pohlaví. Dámské hodinky Invicta Angel jsou elegantní a trendy. Pouzdro a náramek z chirurgické oceli jsou nabízeny v několika barevných variantách, včetně jedinečné kombinace stříbrného a růžového zlata. Některé modely mají ciferník po obvodu obohacený o zirkony, podtrhující jejich elegantní look.

Invicta Disney Limited Edition

Přehled nejoblíbenějších edic Invicta nelze uzavřít jinak než zajímavým dizajnovým omezením. Pokud patříte mezi milovníky Mickey Mouse, prohlédněte si tuto jedinečnou kolekci. V tomto případě zdobí oblíbená kreslená postavička ciferníky pánských a dámských hodinek Invicta. Nejedná se tedy o žádnou dětskou edici. Většina modelů Invicta Disney má ocelové pouzdro a náramek, luminiscenční ručičky, vodotěsnost 50 m a oblíbenou myšku na ciferníku. Na úspěch edice Disney navázala Invicta dalšími limitovanými edicemi Disney, z nichž nejoblíbenější jsou edice Invicta Marvel a Invicta Star Wars.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE