Pro menší zápěstí: Tipy na kvalitní pánské hodinky pod 40 mm

Toto jsou hodinky pro menší zápěstí
Sdílejte
LinkedIn

Skromný styl útlejších hodinkových pouzder byl hitem 20. století. S příchodem nového tisíciletí však převzal žezlo nový trend nadrozměrných hodinek. Pro muže s útlejšími zápěstími bylo téměř nemožné najít slušné hodinky té správné velikosti a ideálních proporcí. Naštěstí je zde nová generace důvtipných znalců hodinek a designérů, kteří preferují jemnější designové zpracování a s nimi i celou řadu subtilnějších kvalitních modelů. Níže vám představíme několik hodinek pro menší zápěstí – všechny o průměru pod 40 mm.

Obsah článku

Máte menší zápěstí?

Vaše postava nemusí být směrodatným ukazatelem obvodu vašeho zápěstí. Existuje mnoho mužů robustní, vysoké postavy s útlejším zápěstím. A naopak, i mnoho pánů nižšího vzrůstu s mohutným zápěstím. Je proto nezbytné sáhnout po metru a změřit si obvod zápěstí. V případě nošení pánských hodinek se za menší zápěstí považuje obvod do 17 cm.

Tipy na hodinky pro lidi s menším zápěstím

Vlastnosti hodinek pro menší zápěstí

Pokud je vaše zápěstí opravdu útlé, standardní a v současnosti stále trendy nadrozměrné pánské hodinky by na něm vypadaly disproporčně a neadekvátně. Při výběru hodinek vám proto doporučujeme zaměřit se na následující parametry:

  • velikost pouzdra do 40 mm,
  • nižší profil = tenčí hodinky,
  • užší řemínek nebo náramek,
  • méně nápadné designové prvky (komplikace ciferníku, indexy, korunka apod.).

Naše tipy na kvalitní pánské hodinky pro menší zápěstí

Poté, co v hodinářství konečně přestalo platit nepsané pravidlo „čím větší, tím lepší“, přišli mnozí výrobci na trh s kvalitními hodinkami ve více velikostech. Abychom vám hledání hodinek pro menší zápěstí poněkud usnadnili, přinášíme náš výběr pěti kvalitních modelů s průměrem pouzdra pod 40 mm.

Tissot PRX Powermatic 80 35 mm

Kompaktnější švýcarské automatické hodinky velmi dobré kvality za rozumnou cenu. Hodinky Tissot PRX Powermatic 80 jsou nyní k dispozici také s průměrem ciferníku 35 mm. Jsou vybaveny strojkem ETA, ocelovou konstrukcí a safírovým sklíčkem. Potěší vodotěsností na úrovni 100 m.

Longines Spirit Zulu Time 39 mm

Tento švýcarský automatický model střední cenové kategorie je součástí velmi oblíbené řady pilotních hodinek. Stylový ciferník lemuje otočná luneta, sloužící pro odečítání času v různých časových pásmech. Ocelové pouzdro doplňuje ocelový náramek a safírové sklíčko. Automatický strojek postavený na ETA má slušnou, 72hodinovou rezervu chodu.

Tudor Black Bay 39 mm

Další automatický kousek, v tomto případě s certifikací COSC, nabízí rezervu chodu 70 hodin a vodotěsnost na úrovni 100 m. Menší hodinky Tudor Black Bay 39 mm potěší nejen kompaktními rozměry, ale také přitažlivým ocelovým designem doplněným odolným safírovým sklíčkem.

Hamilton Khaki Field Murph 38 mm

Designově příjemné automatické hodinky Hamilton Khaki Field jsou dostupné také ve verzi 38 mm. Ve výbavě mají strojek Hamilton H-10 postavený na ETA s rezervou chodu 80 h, ocelové pouzdro, safírové sklíčko a kožený řemínek. Vodotěsnost je na úrovni 100 m.

Seiko Prospex Solar Chronograph Speedtimer 39 mm

Hodinky pro menší zápěstí ve sportovním designu s ocelovým pouzdrem o průměru 39 mm. Seiko Prospex Speedtimer disponují in-house Seiko strojkem se solárním pohonem, tachymetrem, safírovým antireflexním sklíčkem a vodotěsností na úrovni 100 m.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE