Hodinky Bering: Minimalismus inspirovaný arktickou krásou

Hodinky Bering hrdě odkazují na svůj slavný původ
Sdílejte
LinkedIn

Spojení minimalistického dánského designu s maximální odolností. Nadčasové hodinky Bering si za 15 let své existence získaly mimořádnou přízeň zákazníků. Vděčí za to módnímu, elegantnímu designu s propracovanými detaily, prvotřídním materiálům a přijatelným cenám. Pokud i vy hledáte kvalitní a dobře vypadající hodinky, které nezruinují váš rozpočet, zaměřte se u nás na značku Bering.

Obsah článku

Zajímavý příběh značky Bering

Lze říci, že příběh mladé dánské značky má dva začátky. Tím prvním je rok 1728. Právě tehdy se dánský mořeplavec v ruských službách, Vitus Bering, vydal na nebezpečný průzkum Severního ledového oceánu. Kromě toho, že objevil a popsal dosud neznámé části Arktidy, jako první proplul Beringovým průlivem, který dodnes nese jeho jméno. A jeho jméno nesou i hodinky Bering. Proč?

Památník věnovaný Vitusu Beringovi
Zdroj: Wikipedia

Zrod značky Bering

Přesně 280 let po Beringovi přistál na ledovém povrchu Arktidy další dánský dobrodruh René Kaerskov. Okouzlen čistotou a jednoduchostí nekonečného bílého prostoru se vrátil do Dánska s novou obchodní vizí: vyrábět kvalitní hodinky, které budou stejně krásné jako ledová Arktida. Spolu se svými obchodními partnery založil v roce 2008 novou značku hodinek. Název Bering dokonale zapadá do jejího filozofického a designového konceptu.

Jaké jsou hodinky Bering?

Dánskou značku Bering lze zařadit k luxusnějším módním hodinářským společnostem. Hlavním podpisem výrobce je jednoduchý, a přitom jedinečný a nepřehlédnutelný design. Ten jde ruku v ruce s kvalitou postavenou na špičkových materiálech a precizním zpracování.

Designová koncepce hodinek Bering

Hlavním rysem hodinek Bering je jejich minimalistický, nadčasový design. Nekomplikované jednobarevné ciferníky jsou obvykle vybaveny pouze jednoduchým číselníkem nebo bodovými indexy a podpisem výrobce. Vybrané kousky se mohou pochlubit ultratenkými pouzdry, jejichž tloušťka nepřesahuje 5,5 nebo 6 mm. Některé dámské hodinky Bering se vyznačují čistým ciferníkem bez indexů. K dispozici jsou také modely s elegantním zdobením, mezi nimiž jsou oblíbené zejména krystaly Swarovski nebo zirkony.

Mezi barvami dominují základní a přírodní tóny, jako je modrá, zelená, bílá nebo černá. Pánské hodinky Bering mohou být o něco složitější. Existují také modely s více dílčími ciferníky nebo otočnou lunetou, ale vždy si zachovávají elegantní minimalistický design. Většina hodinek se dodává s ocelovým náramkem, ale existují i modely s klasickými koženými řemínky. Obzvláště oblíbený je elegantní ocelový milánský tah.

Hodinky Bering 14539-363

Technické parametry hodinek Bering

Společnost Bering klade velký důraz na výběr prvotřídních materiálů. Používá nerezovou chirurgickou ocel, titan a keramiku. Své ciferníky překrývá safírovými sklíčky. Hodinky Bering se tak mohou pochlubit vysokou odolností a dlouhou životností. Většina hodinek v katalozích značky je poháněna quartzovým strojkem Miyota, ale existují i solární hodinky Bering vybavené strojkem Seiko.

Vodotěsnost se pohybuje na úrovni 30, 50 nebo 100M, což je u elegantních a módních hodinek více než dostačující. Ručičky a indexy bývají vybaveny luminiscencí. Hodinky Bering jsou funkčně jednoduché – nejčastější výbavou je zobrazení data, popřípadě dne v týdnu.

Kde jsou hodinky Bering vyráběny?

Značka Bering má své sídlo v Dánsku, konkrétně v přístavním městě Abenra. Své hodinky si nechává vyrobit v Číně a vybavuje je japonskými strojky.

Kolik stojí hodinky Bering?

Hodinky Bering patří k cenově dostupnějším. Nejlevnější dámské modely koupíte již od 2 400 – 2 900 Kč, přičemž ceny v katalozích dosahují svého maxima na úrovni přibližně 7 000 Kč.

Jaký je styl hodinek Bering?

Hodinky Bering patří do kategorie módních a elegantních. Lze je nosit na běžné nošení do práce i na formální či společenské události. Hodí se k ležérnějšímu oblečení a vyniknou i v kombinaci s košilí nebo sakem.

Další produkty z katalogu Bering

Ačkoli se výrobce zaměřuje především na hodinky, v jeho katalozích najdete také vkusné ocelové šperky za velmi příznivé ceny. Vyznačují se dánským minimalistickým designem s jasnými liniemi a širokými možnostmi kombinací. Dámské kolekce zahrnují prsteny, náramky a korálky a minimalistické napichovací nebo kruhové náušnice. Nabídka pánských šperků zahrnuje prsteny a náramky. Šperky a hodinky Bering se snadno kombinují a vkusně doplňují.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE