Hodinky Richard Mille

Luxusní švýcarské hodinky Richard Mille
Sdílejte
LinkedIn

Malé technologické zázraky vyráběné s velkou v precizností a v omezeném množství. Hodinky Richard Mille jsou na trhu teprve několik desetiletí, ale svět luxusního hodinářství doslova uchvátily. Díky svému řemeslnému umění, vynalézavosti a designovému svérázu se značka Richard Mille zařadila mezi špičku hodinářské elity. A i když jsou její hodinky už na pohled působivé, často nejvíce fascinuje právě jejich cena. Čím ještě hodinky RM vynikají a proč jsou tak drahé?

Obsah článku

Krátká historie značky Richard Mille

Příběh značky, která svými hodinkami překračuje hranice luxusu, patří k těm kratším. Švýcarská společnost Richard Mille, pojmenovaná po svém zakladateli, byla založena v roce 1999 v Les Breuleux v kantonu Jura. Richard Mille však nebyl ve světě hodinářství žádným nováčkem a založením vlastní značky pouze navázal na svou uznávanou hodinářskou kariéru. Pracoval ve společnosti Finhor a později řídil celý provoz Matre.

První hodinky Richard Mille

Trvalo dva roky, než značka Richard Mille uvedla na trh své první hodinky. Jednalo se o model RM 001 s tourbillonem, který se spolehlivě vymykal tradičnímu designu špičkových hodinek. Jednalo se o závodní hodinky, které vyšly v limitované edici 17 kusů. Kromě technické propracovanosti a jedinečného designu vyrazily hodinářskému světu dech také svou neuvěřitelnou cenou 3 240 000 korun. Richard Mille se tak rychle zařadil mezi švýcarskou hodinářskou elitu, kterou reprezentují takové slavné značky jako Rolex a Patek Phillipe.

Hodinky Richard Mille patří k těm nejluxusnějším na světě
Zdroj: https://www.montredo.com/richard-mille-watches/

Úspěchy značky Richard Mille

Od roku 2001 přinesla společnost Richard Mille na trh desítky kolekcí pánských hodinek a dá se říci, že všechny modely byly vyrobeny tak, aby doplnily působivý katalog značky. Hodinky RM 003 zaujaly svět funkcí dvou časových pásem, modely RM 004 překvapily jedinečným dvoudílným chronografem a kolekce RM 022 vynikala titanovou destičkou přímo z dílny NASA. Kromě inovativních technologií a materiálů fascinuje Richard Mille svět také cenami svých hodinek. Mezi rekordmany patří RM 52-01 Skull Edition z roku 2020 s maloobchodní cenou 63,6 milionů korun.

Jedním z úspěchů značky, který nepochybně přispívá k půvabu jejích hodinek, je vysoká míra podpory celebrit. Richard Mille má mnoho slavných ambasadorů, jako jsou Felipe Massa, Fernando Alonso, Pharrell Williams nebo Roberto Mancini. Značka se proslavila také sponzoringem mnoha sportovců od pilotů F1 až po španělského tenistu Rafaela Nadala.

Více o hodinkách Richard Mille

Richard Mille se v současnosti pyšní nejdražšími hodinkami na světě. Pokud i vás zajímá, proč si za své modely může účtovat šest až sedmimístné částky, máme pro vás odpovědi.

Design hodinek Richard Mille

Pokud budete mít někdy to štěstí a uvidíte hodinky Richard Mille osobně, zaručeně je poznáte. Vyniká originálním, osobitým designem, který nese prvky závodního monopostu F1 a futuristických hodinek. Jejich vzhled je výrazný a odvážný.

Všechny hodinky jsou navíc vyrobeny tak, aby zaručovaly maximální pohodlí při nošení. Jsou lehké a ergonomicky tvarované. Vynikají ikonickým sendvičovým pouzdrem, jehož zakřivení kopíruje tvar zápěstí. Skládá se ze tří desek – předního a zadního rámu a střední části, přičemž každá z těchto částí je stejně zakřivená. Z tohoto důvodu je výroba velmi obtížná. Všechny zakřivené plochy do sebe dokonale zapadají, aby se zcela zabránilo vstupu vlhkosti a prachu. Ciferníky hodinek Richard Mille se skládají ze složitých vrstev safírových sklíček a dalších prvků, které zajišťují optimální čitelnost.

Moderní materiály

Richard Mille používá pro své hodinky špičkové materiály, které jsou v hodinářství novinkou. Jedná se o skutečné hi-tech avantgardní kovy, jako jsou uhlíkové nanotrubičky zpevněné keramikou, zlato tavené s uhlíkem a křemenem nebo nitridem křemíku. Inspiruje se vozy F1, letectvím a závodními jachtami. Díky tomu jsou hodinky RM extrémně lehké a váží v průměru pouhých 40 g. Vyznačují se také mimořádnou odolností a dlouhou životností.

Komplikované strojky

Strojky hodinek Richard Mille jsou vyrobeny ze speciální slitiny, která se skládá z 90 % z titanu, 6 % z hliníku a 4 % z vandanu. Takový materiál je velmi vzácný a v hodinářském průmyslu přímo nevídaný. Jednotlivé součásti hodinek jsou ručně leštěné a skládané. Výsledkem je technicky dokonalý mechanický strojek, který je radost sledovat. Sám Richard Mille je zastáncem myšlenky, že moderní hodináři chtějí vidět strojek. Většina jeho modelů tak nechává svět nahlédnout do uměleckého díla, díky kterému tikají s vysokou spolehlivostí a přesností.

Exkluzivita hodinek Richard Mille

Hodinky Richard Mille přicházejí na trh v omezeném množství. Značka si udržuje svou exkluzivitu tím, že ročně vyrobí méně než 5 000 hodinek. Poptávka tak trvale převyšuje nabídku, což udržuje vysokou hodnotu i dosud vyrobených a prodaných modelů. Švýcarské hodinky Richard Mille se tak staly symbolem postavení a vyjádřením bohatství.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE