Hodinky Biatec: Slovenské hodinky konkurující švýcarské kvalitě

Slovenské hodinky Biatec
Sdílejte
LinkedIn

„Hledání dokonalosti“. To je motto slovenské společnosti vyrábějící kvalitní mechanické hodinky. Navzdory své krátké historii a původu v zemi, které prakticky chybí hodinářská tradice, mají hodinky Biatec ambice konkurovat standardu Swiss Made. Společnost sází na kombinaci nekompromisní kvality a přijatelné ceny při zachování exkluzivity svých modelů. Pojďme se na hodinky Biatec podívat blíže.

Obsah článku

Z historie značky Biatec

Značka Biatec byla založena na Slovensku v roce 2016 jako výsledek práce podnikavého nadšence horologie Petra Kožára a designéra Miloše Jakubce. Ačkoli ani jeden z nich není hodinář, díky svému podnikatelskému úsilí si postupně vytvořili blízký vztah k jemné mechanice.

Peter Kožár se ještě během studií na vysoké škole zabýval internetovým prodejem levných hodinek, které dovážel na Slovensko ze zahraničí. Později založil firmu, která se stala výhradním dovozcem jedné americké značky hodinek do celé Evropy. Když potom, kde jinde než na hodinářském diskusním fóru, poznal šikovného designéra Miloše Jakubce, se založením vlastní značky více neváhal. Do hodinek Biatec promítl svoji vášeň pro mechaniku, která ho fascinuje mnohem více než quartzový pohon.

Proč právě Biatec?

Biatec je název starých keltských mincí ražených na území dnešní Bratislavy v 1. století před naším letopočtem. Zároveň je to pravděpodobně i jméno panovníka, který byl na těchto mincích vyobrazen. Pro zakladatele společnosti Biatec je název značky odkazem na jejich národní dědictví a na vlastní národní hrdost.

Stejně tak logo značky Biatec, které představuje kříž na štítu, je kombinací prvků slovenského státního znaku, křesťanského poselství a keltské kultury. Výrobce má své logo vyobrazeno na ciferníku na pozici 12 hodin, na korunce a na zadní straně pouzdra hodinek.

Více o hodinkách Biatec

Hodinky Biatec jsou kvalitní mechanické chronometry. Ve své výbavě mají švýcarské strojky, ocelová pouzdra a kvalitní kožené řemínky nebo ocelové náramky. Počítat můžete s automatickým nátahem, vodotěsností 100 m a odolným safírovým sklíčkem. Výjimkou jsou potápěčské modely s vodotěsností 300 m.

Z hlediska designu lze hodinky Biatec většinou zařadit mezi klasické nadčasové modely. Mají jednoduchý ciferník s arabskými číslicemi a výraznou korunku s logem výrobce. Design je dotažen k dokonalosti stříbrnými nebo pozlacenými indexy a ručičkami. Zadní víčko pouzdra tvoří průhledné safírové sklíčko, pod nímž je uložena stříbrná mince s motivem. Výjimkou jsou opět potápěčské hodinky v robustnějším sportovním vzhledu.

Kolekce hodinek Biatec

S výjimkou exkluzivních limitovaných edic nabízí výrobce hodinky Biatec ve čtyřech základních edicích.

Biatec Corsair

Hodinky inspirované legendární stíhačkou F4U Corsair, považovanou za jednu z nejlepších amerických stíhaček všech dob. Pilotní hodinky Corsair jsou velmi přesné, pohodlné chronometry vybavené švýcarským strojkem Sellita SW200-1 s rezervou chodu 38 hodin. Pod zadním krytem mají stříbrnou minci s motivem stíhačky Corsair.

Biatec Majestic

Hodinky inspirované především původními keltskými mincemi Biatec. Jedná se o elegantní chronometry s koženým řemínkem se vzorem aligátora. Samozřejmostí je i v tomto případě automatický švýcarský strojek Sellita SW200-1 s rezervou chodu 38 hodin. Hodinky mají pod zadní stranou pouzdra stříbrnou pozlacenou minci s Biatec motivem.

Biatec Marine

Jachtařské hodinky Marine jsou inspirovány námořními chronometry, které se ve své době používaly k určení polohy lodi. Charakteristickým prvkem jsou typické jachtařské barvy bílá a modrá. Tyto pánské hodinky jsou navíc vybaveny švýcarským automatickým strojkem Sellita SW200-1. Pod zadním krytem hodinek je umístěna mince s motivem námořní kotvy.

Biatec Leviathan

Potápěčské hodinky Biatec jsou pojmenovány po obrovském, strašidelném a nebezpečném netvorovi z hlubin moře, postrachu všech námořníků. Chronometry Leviathan jsou konstruovány tak, aby zvládly i ty nejnáročnější podvodní podmínky. Jejich odolnost zaručuje speciální technologie NanTec. Výrazným sportovním prvkem je jednosměrně otočná luneta. Samozřejmostí je vodotěsnost na úrovni 300 m a automatický švýcarský strojek.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE