Hodinky Festina a jejich nesmazatelný odkaz ve světě cyklistiky

Hodinky Festina jsou historicky úzce spojeny se světem cyklistiky
Sdílejte
LinkedIn

Ve spojení se značkou Festina se mnoha lidem již dlouhou dobu automaticky vyřizují kola, resp. cyklistika jako taková. Může za to propojení společnosti Festina s více prestižními cyklistickými závodem, její figurovanie v názvu profesionálního cyklistického týmu, dopingový skandál nebo prostě jen sportovně laděné kolekce hodinek?

Obsah článku

Hodinky Festina a jejich spojení s cyklistikou

Značka Festina je již skoro notoricky známá kvůli svému ikonickému propojení s cyklistky. Společně s týmtoobľúbeným sportem vyslala do světa nesmazatelný odkaz, na který se však nedá dívat jen přes růžové brýle.

Nicméně, skutečnost že společnost Festina byla téměř 25 let oficiální časomírou nejprestižnějších cyklistických závodů na celém světě, Tour de France, je více než obdivuhodná. Kromě toho, Tour de France není ani zdaleka jedinou událostí zmíněného brandu. Giro d’Italia, Vuelta a España či Tour de France … I tyto závody mají Festina opředenou minulost.

Festina jako profesionální cyklistický tým

Festina figurovala v názvu profesionálního cyklistického týmu, resp. jako jeho sponzor, od roku 1989 do roku 2001. 

  • 1989 / Lotus-Zahor
  • 1990 až 1992 / Lotus-Festina
  • 1993 až 1999 / Festina-Lotus
  • 2000 až 2001 / Festina
Cyklistický tým Festina

Zdroj: Wikipedia.org

Tým Festina získal během svého působení v profesionálním cyklosportu nemalé individuální i kolektivní úspěchy. Stejně, ale v negativním pojetí, ho ale zviditelnil i méně slavný dopingový skandál. To však nemění nic na tom, že společnost Festina zanechala ve světě sportu nesmazatelnou a výrazně pozitivní stopu.

Přetrvávající odkaz v podobě sportovních hodinek

Nezapomenutelný odkaz ve světě cyklistiky, na který upozorňujeme již v nadpisu tohoto článku, si můžeme představit i do sportovně laděných hodinek Festina. Několik modelů vycházejících z nabídky pánských hodinek Festina se totiž mohou pochlubit pojmenováním po výše zmíněných prestižních závodech. Příkladem jsou hodinky La Vuelta i Tour de France.

Nelze však opomenout modelové řady The Originals či Chrono Sport, které mají sportovního ducha skrytého nejen hluboko uvnitř, ale i viditelně roztaveného do svého designu. Obrovskou pozornost si ale zaslouží už takzvaně legendární kolekce Chrono Bike. Zvědavé pohledy dokáže okouzlit pestrými gumovými řemínky i svým tradičním ambasadorem, kterým je bývalý úspěšný francouzský cyklista Richard Virenque.

Značka Festina má nesmazatelnou stopu v historii silniční cyklistiky

O společnosti Festina

Festina byla založena již v roce 1902 ve švýcarském městě La Chaux-de-Fonds. V oblasti směrování značky je však neméně důležitý rok 1984, kdy se celá společnost ocitla pod záštitou španělského podnikatele Miguela Rodrigueza. Byl to právě on, kdo změnil image Festina do podoby lifestyle, resp. fashion, značky.

Švýcarsko-španělskému odkazu zůstala Festina věrná dodnes. Zatímco hlavní sídlo společnosti najdete ve španělské Barceloně, tak další špičkové výrobní centrum sídlí právě ve Švýcarsku. Kromě toho se také Festina může pochlubit i dceřinými společnostmi, které jsou jako ve Francii a Švýcarsku, tak v Německu, Itálii, Beneluxu, Chile, České republice, Polsku a na Slovensku.

Pomocí mimořádně citlivému podnikatelskému cítění, které má Festina zakořeněné takzvaně v DNA, se jí hodinky právem těší oblíbenosti po celém světě. Zatímco pánské hodinky Festina zaujmou obecně sportovnějšími a elegantními modely, ty dámské okouzlí vkusným spojením s křištáľy Swarovski.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE