Hodinky Iron Annie: Letecké hodinky německé kvality

Iron Annie patří k legendám mezi leteckými hodinkami
Sdílejte
LinkedIn

Vintage styl, odkazy na letectví, vysoká řemeslná kvalita a dokonalá estetika zpracování. Hodinky Iron Annie se mohou pochlubit kombinací vlastností, které potěší nejen milovníky letectví a jemné hodinářské práce, ale i běžné nositele se zálibou v klasice. V následujícím článku si tuto řadu kvalitních německých hodinek s bohatou historií představíme blíže.

Obsah článku

Z příběhu Iron Annie

Přední značka Iron Annie je na trhu teprve od roku 2017. Svým designově-technologickým provedením však bezprostředně navazuje na dlouholeté hodinářské zkušenosti společnosti Pointtec. 

Inspirace v historii

Historické kořeny hodinek Iron Annie jsou neodmyslitelně spjaty s německým letectvem. Samotný název „Iron Annie“ byl označením pro německý letoun Junkers Ju 52. Tento dopravní letoun, který se v Německu vyráběl od 20. let 20. století, byl synonymem pro nápadný design, robustnost, výjimečnou odolnost, kvalitu a spolehlivost. Během druhé světové války se používal především v civilních operacích a získal si velkou oblibu. Jeho hlavní atributy jsou současně inspirací pro hodinky Iron Annie.

Z historie značky

Samotné hodinky Iron Annie uvedla na trh v roce 2017 společnost Pointtec. Jedná se o stejnou rodinnou firmu, která v roce 1996 uvedla na trh hodinky Junkers, o 6 let později značku Zeppelin a v roce 2019 hodinky Bauhaus. Hodinky Iron Annie se staly přímým nástupcem hodinek Junkers, které se původně inspirovaly stejnojmenným německým stíhacím letounem.

Vlastnosti hodinek Iron Annie

Obecně se letecké hodinky Iron Annie vyznačují především robustním designem, vysokou odolností, kvalitou zaručující spolehlivost a technickými inovacemi. Tato kombinace parametrů kopíruje letecký odkaz svého předchůdce JU52. Všechny pánské hodinky Iron Annie jsou vyráběny německým výrobcem, který klade důraz na dobrý poměr ceny a vysoké kvality.

Design hodinek Iron Annie

Po designové stránce můžeme v případě značky Iron Annie hovořit o klasických hodinkách s vintage prvky. Charakteristické barvy a designy ciferníků i hnědé a černé kožené řemínky s texturou evokují staré hodinky.

Technická specifikace hodinek Iron Annie

Výrobce pod touto značkou nabízí vysoce kvalitní quartzové a automatické hodinky. Zatímco bateriový strojek je jasnou volbou pro větší odolnost a stabilitu, mechanické hodinky volí uživatelé se zálibou v jemném řemeslném zpracování a prestižní hodinářské tradici. Jak se na letecké hodinky sluší, samozřejmostí je tvrzené minerální sklíčko, které zaručuje odolnost proti poškození. Vodotěsnost je obvykle na úrovni 50 m. Funkční výbava hodinek Iron Annie je spíše méně náročná. Kromě klasického okénka s datem mají některé modely funkci duálního zobrazování času, chronograf a subciferníky se zobrazením dne v týdnu nebo měsíce.

Oblíbené kolekce Iron Annie

Značka nabízí své letecké hodinky v několika kolekcích, které odrážejí různé atributy historie vojenského letectví. Stručně si představíme alespoň některé z nich.

Iron Annie D-AQUI

Označení D-AQUI je registrací nejstaršího letuschopného letounu JU52 na světě. Byl vyroben v roce 1936 a hodinky Iron Annie D-AQUI jsou jeho oslavou. Mají klasický design s ciferníky s prvky typické zvlněné struktury legendárního stroje. Výrobce je považuje za středobod své značky a klenot mezi leteckými hodinkami.

Iron Annie Flight Control

Hodinky Iron Annie inspirované kokpitem letounu JU52. Stejně jako soubor ciferníků v kokpitu nabízí fascinující pohled na funkční souhru, i hodinky z této řady mají ambici zaujmout souhrou ciferníku a sportovního pouzdra. Většina modelů nabízí bohatší funkční výbavu, takže jsou vynikající volbou pro ty, kteří hledají víc než jen jednoduché hodinky.

Iron Annie Amazonas Impression

Letoun JU52 létal v letech 1957 až 1963 v Ekvádoru pod názvem Amazonas. Přepravoval náklad a cestující nad tropickými deštnými pralesy v celé Amazonii. Hodinky Iron Annie z této kolekce odrážejí fascinaci nádhernou krajinou, slunečními paprsky odrážejícími se od hluboké modré vody a zrnek jemného zlatavého písku. Ztvárnění je designově krásné, v teplých barvách s jemnými ciferníky. Vynikající volba pro milovníky netradičních hodinářských kousků.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE