Hodinky Junkers: Německá kvalita s ambicí nadčasovosti

Hodinky Junkers jsou úzce spjaty s letectvím
Sdílejte
LinkedIn

Jde o hodinky, které odrážejí historii leteckého průmyslu. Nesou jméno slavného německého vynálezce a leteckého konstruktéra a jsou symbolem klasického a nadčasového designu. Přímá souvislost s letectvím naznačuje, že v kolekcích Junkers jsou většinou technicky propracované a funkční letecké hodinky. Existují však i modely s nádechem elegantní klasiky, jejichž design odráží vliv Bauhausu. Jsou hodinky Junkers skutečně volbou kvality a vkusu?

Obsah článku

Příběh značky Junkers

Počátky příběhu značky Junkers se začaly psát úplně jiným perem. Původní společnost založil sám Hugo Junkers, německý vynálezce a designér, který byl ve své době považován za vizionáře. Jeho jméno je spojeno s obrovskými úspěchy v oblasti civilního letectví. Právě Junkers dokázal, že kov lze použít pro letecké účely a že je schopen bezpečně přepravovat těžké náklady a cestující na dlouhé vzdálenosti. Tak se zrodilo první civilní letadlo a Hugo Junkers založil v roce 1895 vlastní společnost s názvem Junkers. Ve 20. a 30. letech 20. století využívaly letadla Junkers téměř všechny velké letecké společnosti na světě.

Zajímavostí je, že Junkers během svého života intenzivně podporoval a propagoval designérské hnutí Bauhaus. Poskytl jim prostory pro realizaci jejich nápadů a začlenil filozofii Bauhausu do svých vlastních projektů. Výsledky této plodné spolupráce jsou dodnes živé v umění a architektuře po celém světě. Odrážejí se i v oblíbených hodinkách Junkers.

Zakladatel značky Junkers - Hugo Junkers

Od letadel k hodinkám: Jak vznikly hodinky Junkers

Dá se říci, že hodinky Junkers byly vyrobeny na oslavu úspěchů Huga Junkerse a s ním spojených společností. U jejich zrodu stál Wilhelm Birk, zakladatel nezávislé společnosti POINTtec, která vyrábí také hodinky značky Zeppellin. Za svého partnera si nevybral nikoho jiného než vnuka slavného vynálezce Bernda Junkerse. Právě jemu je připisován návrh hodinek, které jsou ve světě symbolem klasického a nadčasového designu. Prodej prvních hodinek Junkers byl spuštěn v roce 2003.

Více o hodinkách Junkers

Německá značka je v současnosti již spolehlivě etablována na světovém trhu a její kolekce se těší mimořádné oblibě. Modelové řady nesou jména Junkersových letadel, případně významných událostí.

Jaké jsou hodinky Junkers?

Letecké hodinky německé značky těží nejen z názvu, kterým se inspirovaly, ale také z kvality a nadčasového designu s leteckými prvky. Jsou vydávány v menších sériích, což svědčí o jejich originalitě. Zakládají si na minimalistickém designu, úzké funkčnosti a vysoké kvalitě. Značka sází na pouzdra z nerezové oceli s minerálním nebo safírovým sklem. Hodinky jsou většinou k dispozici s vysoce kvalitními Quartz nebo mechanickými strojky. Vybrané modely mají dokonce plně luminiscenční ciferníky.

Hodinky Junkers ovlivnilo i učení Bauhausu

Oproti letecké klasice stojí kolekce inspirované německým stylem Bauhaus. Tyto řady působí tak, jako by ke značce Junkers ani nepatřily. Jejich design těží ze spolupráce Junkerse s umělcem Marcelem Breuerem. Učení Bauhausu se odráží v útlejších pouzdrech, elegantních prvcích a v případě dámských modelů i v třpytivých aplikacích z křišťálů Swarovski.

Kde se hodinky Junkers vyrábějí?

Ačkoli se jedná o německé hodinky, v souladu s moderní mezinárodní dělbou práce se jednotlivé komponenty vyrábějí v různých zemích světa. Junkers dováží například z Japonska nebo Švýcarska. Samotné hodinky však dostávají konečnou podobu v německých provozech a mluvíme proto o německém produktu.

Kdo vyrábí hodinky Junkers?

Hodinky Junkers nadále vyrábí společnost POINTtec. Na filozofii značky ani na způsobu fungování hodinek se od jejich vzniku nic nezměnilo. I dnes představují hodinky výraznou hodnotu odrážející německý inženýrský design a poctivé řemeslné zpracování.

Hodinky Junkers dnes najdete také pod názvem Iron Annie.

Společnost POINTtec se nedávno rozhodla přejmenovat hodinky Junkers na Iron Annie. Za značkou a jejími produkty stojí i nadále rodina Hugo Junkerse. Nový název je odvozen od letounů řady JU52, které byly později přejmenovány na Iron Annie. Samotné hodinky však zůstávají věrné svému původnímu jménu a jsou symbolem kvality, odolnosti, inovace a atraktivního nadčasového designu.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE