Elegantní a zároveň nadčasové – takové jsou hodinky Zeppelin

Elegantní hodinky Zeppelin
Sdílejte
LinkedIn

Letecké hodinky mají v módním průmyslu pevně vydlážděné místečko. Ve svém portfoliu je propaguje mnoho světových značek. Některé je prezentují jako doplňkový sortiment, pro jiné jsou zase největšími tahouny. Dá se říci, že do druhé kategorie spadá německá společnost Zeppelin. Její modely, hodinky Zeppelin, patří k těm nejlepším cenově dostupným leteckým hodinkám na trhu. Doprovází je zajímavá historie, ve které hrají hlavní roli vzducholodě.

Obsah článku

Historie společnosti Zeppelin

V souvislosti s historií společnosti Zeppelin musíme zvláště zmínit ještě firmu POINTtec – tedy firmu, která patří k největším německým výrobcům hodinek. Založena byla v roce 1987, přičemž o její vznik se zasloužil zejména Wilhelm Birk. Společnost POINTtec následně uvedla na trh zajímavé značky, které sklidily úspěch – jmenovitě Maximilian Munchen a Junkers. Později, konkrétně v roce 2002, představila hodinky Zeppelin.

Hodinky Zeppelin - modely

Od vzducholodí až po hodinky Zeppelin

Věděli jste, že hodinky Zeppelin nesou název po německém hraběti Ferdinandovi von Zeppelinovi? Tento uznávaný vynálezce byl v období 20. století slavným průkopníkem vzducholodí. I proto mají dnes hodinky Zeppelin v logu právě vzducholodě. Mimochodem, zmiňované vzducholodě byly za časů von Zeppelina zhmotněním nejelegantnějšího a nejvýznamnějšího způsobu dopravy.

Zapamatujte si: Kromě loga v podobě vzducholodě je neodmyslitelnou součástí hodinek Zeppelin i příznačný slogan „Pioneers of the Sky“, což znamená „Průkopníci oblohy/nebe“.

Jaké jsou hodinky Zeppelin?

Hodinky Zeppelin jsou od nepaměti spjaté s letectvem. A tomu je přirozeně uzpůsobený i jejich design. Vyznačují se totiž velkými analogovými ciferníky, pohodlnými koženými řemínky, velmi dobře čitelnými číselnými údaji a výraznými korunkami. Obecně hodinky Zeppelin působí elegantním a zároveň nadčasovým dojmem. A v tržní nabídce se vznášejí podobně vznešeně jako vzducholodě kdysi na obloze.

Dámské hodinky Zeppelin

Vyrobené v Německu?

Hodinky Zeppelin jsou sice spojované s označením „Made in Germany“, tedy „Vyrobeno v Německu“, ale mnoho podstatných součástek standardně obsahují od externích dodavatelů z jiných zemí. Jako příklady můžeme uvést známé strojky ETA či Ronda. Co však bude koncové zákazníky zajímat mnohem více, je poměr kvality a ceny. A právě v tomto ohledu jsou hodinky Zeppelin na velmi vysoké úrovni. Jednoduše, za přijatelnou cenu můžete mít velmi slušné hodinky.

Které hodinky Zeppelin si vybrat?

Následujícími řádky potěšíme zejména zástupce mužského pokolení, případně dámy, které hledají pánské dárky. Na závěr jsme totiž vybrali 2 modely pánských hodinek Zeppelin, které zaujmou především svým elegantním provedením.

Jako první zmíníme pánské hodinky Zeppelin s produktovým označením 7680-1. Tento chronografový model s tachymetrem má krásný retro ciferník. Kromě něj však upoutá i výraznou korunkou, které sekundují dvě neméně výrazná tlačítka, čistým nerezovým pouzdrem a úžasně pohodlným koženým řemínkem hnědé barvy.

Rovněž jako předchozí model doporučujeme také o něco jednodušší hodinky Graf Zeppelin 7642-1. Jelikož jejich ciferník není doplněný o chronografové budíky, u jejich výrazné korunky přirozeně absentují tlačítka. Za zmínku a pozornost ovšem stojí jejich podobně pohodlný kožený řemínek, tentokrát ale v černém provedení, a také přehledné vyobrazení číselných údajů, které je pro hodinky Zeppelin příznačně charakteristické.

Hodinky Graf Zeppelin 7642-1

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE