Co je krokoměr a jak funguje? + Tipy na hodinky s krokoměrem

Víte, jak funguje krokoměr v hodinkách?
Sdílejte
LinkedIn

Krokoměr patří k těm funkcím, které nacházejí v rámci náramkových hodinek plnohodnotné využití. K jeho největším fanouškům pochopitelně patří milovníci turistiky, sportu a aktivního životního stylu. Užitečné informace však může poskytovat prakticky komukoli. I proto mu věnujeme následující řádky, ve kterých nevynecháme ani tipy na konkrétní hodinky s krokoměrem.

Obsah článku

Co je to krokoměr?

Obecně představuje krokoměr zařízení, které je schopno počítat počet provedených kroků. Jedná se tak o doplněk, který se nejčastěji využívá při různých sportovních aktivitách – například při turistice. Je však důležité dodat, že krokoměr má svůj význam i během všedních dní. Odborníci se totiž shodují na tom, že v rámci zdravého životního stylu by měl každý člověk ujít za den alespoň 10 000 kroků. I proto se tato meta často nastavuje v chytrých telefonech a aplikacích jako denní cíl.

Krokoměr je dnes standardní součástí většiny smart hodinek

Jak funguje krokoměr?

Krokoměr, jinak nazývaný také pedometr, je přizpůsoben tak, aby reagoval na houpavou lidskou chůzi. Ve výsledku to znamená, že za každé jedno došlápnutí na nohu dokáže započítat jeden krok.

Zajímavostí je, že krokoměr nemusí být vysloveně samostatným zařízením, které si připnete za opasek či na ruku v podobě náramku. Kromě výše zmiňovaných smartphonů bývá dnes také součástí mnoha smart hodinek. Ruku v ruce s funkcí, jako je například měření srdeční frekvence či počítání spálených kalorií, tak může být užitečným sportovním asistentem.

Tipy na náramkové hodinky s krokoměrem

Pravdou je, že sportovní hodinky s krokoměrem se ve většině případů vyrábějí v unisex provedeních. Jednotlivé modely od sebe obvykle odlišují maximálně barvy. Zatímco u dámských hodinek s krokoměrem dominují odstíny bílé, zlaté a růžové, v případě pánských kousků bývá nejdominantnější univerzální černá. Po ní však často s oblibou sahají i mnohé dámy.

Pánské hodinky s krokoměrem

Pokud jde o pánské hodinky s krokoměrem, musíme zmínit smartwatch Amazfit T-Rex. Vyznačují se robustním provedením ve sportovním duchu. Kromě krokoměru jsou vybaveny také GPS funkcí, měřením tepu a monitoringem spánku. Díky tomu je využijete při různých sportovních aktivitách.

Na trhu je v současnosti velké množství kvalitních hodinek s krokoměrem

Dámské hodinky s krokoměrem

Z dámských smart modelů nás docela zaujaly elegantní hodinky s krokoměrem Garmin Fenix ​​6S PRO Glass v bílém provedení zkombinovaném s růžovozlatou barvou. Podobně jako výše zmiňovaný pánský kousek, i tyto hodinky disponují GPS funkcí a měřením tepu. Jsou vhodné pro různé sportovní aktivity, ze kterých můžeme zmínit například běhání. Svou nositelku potěší měřením tempa, rychlosti i uběhnuté vzdálenosti.

Dětské hodinky s krokoměrem

Nezapomínáme ani na nejmenší a vybíráme také digitální hodinky s krokoměrem pro děti. Zaujaly nás zejména Forever IGO PRO JW-200, které dokážou měřit tep i monitorovat spánek. Z výrobců hodinek pro děti s krokoměrem lze však zmínit několik značek. Za zmínku stojí ať už Lamax, Careno nebo Canyon.

Každopádně je opravdu mnoho modelů smart hodinek, o kterých by se dalo na toto téma psát. Například Apple Watch SE, hodinky s krokoměrem a tlakoměrem Samsung Galaxy Watch 4, nebo jednodušší náramky Xiaomi Mi Smart Band 6 a Huawei Band 6. Jednoduše, máte z čeho vybírat.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE