Trendy v hodinkách 2022 plné stylu a technologií

Jaké budou trendy v hodinkách pro rok 2022?
Sdílejte
LinkedIn

Hodinky představují nadčasový módní doplněk, který pravděpodobně nikdy nevyjde z módy. Je to právě z důvodu neustálého vývoje a měnících se trendů v tomto odvětví. Ať už patříte ke sběratelům hodinek nebo se řadíte jen k jejich běžným uživatelům, představujeme vám trendy v hodinkách 2022, které propojují technologii a módu.

Obsah článku

Nejlepší trendy v hodinkách 2022

Přestože primární funkcí hodinek je ukazovat čas, v průběhu let se z praktického doplňku stal i symbol společenského postavení. Bez ohledu na to, zda používáte náramkové hodinky z praktických důvodů nebo je považujete za vyjádření stylu a osobnosti, přinášíme vám trendy v hodinkách, které budou platit v roce 2022.

1. Minimalistické hodinky

Minimalismus se v posledních letech dostává obecně do popředí a platí to i u hodinek. Na rozdíl od maximalismu je cílem minimalistických hodinek zaměřit se na to nejnutnější. Kromě toho, minimalistické hodinky patří mezi základní módní doplněk, který lze snadno kombinovat s různými typy oblečení.

Minimalistické hodinky jsou nesmrtelné a své o tom ví i značka Tommy Hilfiger

2. Celočerné hodinky

Při minimalismu ještě zůstaneme, protože celočerné hodinky s ním jdou ruku v ruce. Celočerné hodinky s černým ciferníkem a černým řemínkem, resp. náramkem, si zamilují jak dámy, tak i pánové. Navíc, takové hodinky vytvoří dokonalý vzhled za všech okolností.

Jedním z dlouhotrvajících trendů jsou čistě černé hodinky

3. Hybridní chytré hodinky

Chytré hodinky jsou trendy zejména v posledních letech. V současnosti jsou však velkým lákadlem hybridní smartwatches, které mají nejen mnoho stylových detailů, ale také skvělých technologických funkcí.

4. Hodinky z udržitelných zdrojů

Ekologie a udržitelnost se projevily i ve světě hodinek. Hodinky z udržitelných zdrojů patří mezi oblíbené doplňky. Jejich koupí přispějete například i ke snížení uhlíkové stopy. 

5. Vintage hodinky

Pokud mluvíme o udržitelnosti a ekologii, pak můžeme zmínit další trend. Mezi trendy v hodinkách 2022 se zařadily také vintage hodinky, které se považovaly za módní v 90. letech. Nicméně, i v hodinářském průmyslu vidíme, že staré trendy se vracejí zpět.

Trend hodinek pro rok 2022? Jednoznačně vintage hodinky!

6. Luxusní sportovní hodinky

I sportovně-elegantní vzhled patří mezi trendy v hodinkách pro rok 2022. Díky velkému ciferníku, odolné konstrukci, multifunkčnímu strojku a skvělým vlastnostem můžete hodinky používat v práci, při sportu nebo i při elegantních událostech. Problémem není ani materiál, jelikož se luxusní sportovní hodinky vyrábějí převážně z odolné nerezové oceli. Tím se zabrání i jejich brzkému poškození a opotřebení.

7. Hodinky s velkým barevným ciferníkem  

Přestože hodinky s velkým ciferníkem nosí známé osobnosti již déle, v roce 2022 jsou trendy barevné hodinky se smaragdovým či zlatým ciferníkem. Zářivé barevné ciferníky naleznete také v kolekci hodinek luxusních značek jako Tiffany, Rolex či Cartier.

8. Nové tvary hodinek

Ve světě dámských hodinek nastala změna i ve tvaru ciferníků. Mezi trendy v hodinkách 2022 patří čtvercové a obdélníkové hodinky, případně hodinky ve tvaru květin. Dokonce i ve tvaru hadí hlavy, jako je tomu v případě hodinek značky Bvlgari Serpenti Seduttori.

Trendy v hodinkách 2022, které již známe

Pokud vlastníte keramické hodinky, hodinky bílé barvy či minimalistické růžové kousky s malým ciferníkem, vůbec nezoufejte. Všechny tyto moderní hodinky z roku 2021 je stále možné nosit také jako trendy hodinky v roce 2022. Hodinky totiž samy o sobě patří mezi nestárnoucí módní doplněk.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE