Top edice hodinek Festina, které si získaly srdce zákazníků

Přinášíme vám přehled nejznámějších edic hodinek Festina
Sdílejte
LinkedIn

Značka, která přesahuje módu a určuje trendy, které ostatní následují. Festina je ve světě hodinářství synonymem elegance, funkčnosti, stylu a sportovního ducha. Přináší hodnoty sdílené všemi bez ohledu na pohlaví, původ či kulturu. Hodinky Festina jsou určeny pro uživatele, kteří hledají vynikající kvalitu za rozumnou cenu. Která z kolekcí tohoto oblíbeného výrobce si získala nejvíce příznivců? Přinášíme vám přehled top edic od značky Festina.

Obsah článku

Stručně o značce Festina

Festina je součástí skupiny Festina Group, do které patří i další úspěšné značky, jako je Lotus, Calypso a Jaguar. Společnost Festina sídlí v Barceloně, ale výrobní centra má také ve Švýcarsku a v Asii. Ve světě hodinářství se zasloužila o několik inovací. Připisuje si popularizaci chromu, titanu, a dokonce i zobrazování měsíční fáze. Její jméno je spojeno se světem cyklistiky a s tváří slavného Gerarda Butlera, který je v současnosti jejím hlavním ambasadorem.

Festina je jednou z nejrychleji prosperujících značek v současném hodinářském průmyslu. Své zastoupení má v 90 zemích světa. Její aktuální statistiky se pohybují na úrovni 5 milionů prodaných hodinek ročně. Každý den si pánské a dámské hodinky Festina koupí více než 13 tisíc zákazníků. Ze kterých edic si vybírají nejčastěji?

Top edice značky Festina

Společnost Festina se snaží svými hodinkami oslovit celé spektrum zákazníků od příznivců sportu přes moderní městské lidi až po muže a ženy se zálibou v módě a aktuálních trendech. V současné době se tak děje prostřednictvím 14 edicí. Přinášíme vám přehled těch nejpopulárnějších.

Festina Chrono Bike

Značka Festina spojila své jméno se světem cyklistiky v roce 1992, kdy se stala oficiální časomírou Tour de France. První modely ikonické edice Festina Chrono Bike spatřily světlo světa v roce 2003. Od té doby Festina s železnou pravidelností každoročně vydává nové řady cyklistických hodinek. Kolekce Chronograph je zároveň nejprodávanější edicí značky. Vyznačuje se vysokou kvalitou a výrazným sportovním designem. Festina se snaží do každých hodinek vnést zajímavé detaily inspirované prvky jízdního kola.

Jedna z nejznámějších edic hodinek od Festina - Chrono Bike

Festina The Originals

Edicí The Originals hlásí Festina návrat ke svým kořenům, kterými je silný sportovní duch. První modely této kolekce přivedl výrobce na trh teprve v roce 2017. Vynikají výraznými pestrobarevnými řemínky v koženém nebo kaučukovém provedení, které dokonale ladí s detaily ciferníku. Samozřejmostí sportovních modelů je chronograf, několik subciferníků či luneta sloužící jako tachymetr. Zajímavostí je, že výrobce v rámci této kolekce přinesl také řadu kvalitních potápěčských hodinek. Představil je pod názvem Festina The Originals Diver a jejich vodotěsnost vytáhl až na úroveň 20 m.

Elegantní hodinky z edice Festina Titanium

Festina Titanium

Hodinky v klasickém elegantním designu a v mimořádně odolném provedení představila Festina ve své kolekci Titanium. Pokud hledáte kousek, který vám vydrží navzdory módním trendům a každodennímu používání, podívejte se na tuto mimořádně povedenou edici. Charakteristickým znakem těchto hodinek je právě titan, extrémně odolný kov s nízkou hmotností. Popularita titanu stojí také na jeho hypoalergenních vlastnostech a nízké tepelné vodivosti, která se podepisuje na pohodlí při nošení. Titanová pouzdra modelů z této edice doplňují kožené řemínky nebo titanové náramky.

Festina Classic

Další mimořádně oblíbená edice značky Festina vyniká klasickým, místy až retro či vintage designem. Klasika v pojetí Festiny spočívá v eleganci, jednoduché praktičnosti, v základních barvách, kovových detailech a v kvalitní kůži. Na hodinkách z edice Festina Classic nenajdete žádné funkční vychytávky ani designové zbytečnosti. Ciferníky nejsou přeplácané, jak je u současných hodinek obvyklé. Díky tomu poskytují velmi dobrou přehlednost a snadnou čitelnost času. Velkým plusem modelů z této edice je také velmi příznivá cena.

Pokud jste se neztotožnili s žádnou z výše popsaných top edic Festina, doporučujeme vám podívat se na další populární kolekce z dílny této oblíbené značky. Na své si přijdou i vyznavači sportovních chronografů v edici Festina Chrono Sport. Milovníky luxusu zaujme designová výjimečnost edice Festina Prestige. A nakonec je zde ještě rozmanitá edice Festina Multifunction s ambicí naplnit potřeby různých uživatelů.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE