Trendy v hodinkách 2023: Chytré technologie spolu s ekologií budou v popředí

Trendy v hodinkách pro rok 2023 budou ovládat chytré hodinky
Sdílejte
LinkedIn

Stejně jako mnoho dalších odvětví zasažených pandemií se i hodinářský průmysl letos znovu zhluboka nadechl. Oživení kupní síly a přesun velké části nákupů na platformy elektronického obchodu naznačuje potenciální růst trhu s hodinkami. Vizionáři dokonce předpovídají mimořádný rozmach hodinářského průmyslu v roce 2023. Výrobci se na to připravují a přinášejí do svých kolekcí nejžhavější novinky. Jaké budou trendy v hodinkách v roce 2023? Na zápěstí si připneme klasické i chytré modely.

Obsah článku

Minimalistická klasika

Minimalismus přešel před několika sezónami ze světa módy do hodinářství a trendy pro rok 2023 naznačují, že si svou popularitu přinejmenším udrží. Jednobarevné ciferníky s okénkem pro datum bez zbytečných komplikací, jednoduchá, útlá pouzdra, kovové náramky nebo řemínky z pravé kůže. Minimalistické hodinky roku 2023 budou mít podobu klasických modelů, které možná ještě znáte ze zápěstí svých rodičů nebo prarodičů. Budou praktické i zároveň elegantní.

Minimalismus z hodinek nezmizí ani v roce 2023

Sportovní hodinky

Zdravý životní styl, fitness a sportovní aktivity hýbou světem. A to doslova i v přeneseném smyslu. Tak jak se společnost začíná zvedat z gaučů a věnuje více času pohybu, tak stoupá i oblíbenost sportovních modelů hodinek. Sportovní hodinky si v roce 2023 zachovají svůj aktuální design ve smyslu masivních pouzder, komplikovaných ciferníků se subciferníky a lunetami a výrazných korunek. Důraz bude kladen na jejich praktické vlastnosti jako je vysoká vodotěsnost, odolnost, dlouhá životnost a nízká hmotnost zaručující komfort při nošení. To vytváří spoustu prostoru pro využití titanu.

V souvislosti s oblibou sportovních hodinek lze v příštím roce očekávat také masivnější rozvoj kolekcí pro volný čas a outdoorové aktivity. Zájmu se budou těšit potápěčské hodinky, hodinky pro myslivce a rybáře či taktické hodinky ideální pro nadšence outdoorových a extrémních sportů.

Chytré hodinky

Inteligentní hodinky budou v roce 2023 první volbou spotřebitelů. Očekává se, že na své zápěstí si je zapne více než 60 % všech uživatelů, kteří v následujícím roce zrealizují nákup hodinek. Optimistické prognózy zároveň kladou vysoké nároky na rozvoj moderních technologií. V souvislosti se zmiňovanou vyšší uvědomělostí populace vůči zdraví směřuje i rozvoj chytrých funkcí k ještě kvalitnějšímu monitoringu vitálních funkcí, aktivity, pohybu a teploty těla. Moderní inteligentní hodinky by měly být ve srovnání se svými předchůdci také praktičtější. Důraz bude kladen zejména na vysokou odolnost a dlouhou životnost.

Ekologické materiály a technologie

S rozrůstající se populací ekologicky uvědomělých spotřebitelů narůstají i nároky na etickou a zodpovědnou průmyslovou výrobu. Jinak tomu není ani ve světě hodinářství. Zelenou dostávají udržitelné materiály s dlouhou životností. Ekologickou volbou jsou také hodinky se solárním či kinetickým pohonem, které ke svému provozu nepotřebují klasickou baterii. V této souvislosti se klade důraz také na trvanlivost hodinek, přičemž do popředí se dostávají kvalitní až luxusní modely.

Trendům v hodinkách v roce 2023 budou dominovat ekologické materiály

Dámské trendy v hodinkách 2023

Přestože ve světě hodinářství stále převládá orientace na pánskou klientelu, v posledních sezónách se pružně rozvíjí i dámský segment. Dámské hodinky už naštěstí zdaleka nejsou jen malé perleťové ciferníky zdobené třpytivými kamínky a robustní modely převzaté z pánských kolekcí. Jaké jsou trendy v hodinkách 2023 pro dámy na rok 2023?

Masivní rozvoj funkcí

Hodinářský průmysl si uvědomil, že ženy se dnes zajímají o hodinky nejen kvůli jejich estetickému vzhledu. Rok 2023 přinese více automatických dámských hodinek a modelů s komplikacemi. Může jít o cokoli od zobrazení data a dne v týdnu až po ukazatel fáze měsíce.

Unisex hodinky

Stále více žen hledá hodinky pro každodenní použití, které nemusí být nutně pokryty třpytivými aplikacemi. Výrobci na jejich požadavky reagují i praktickými unisex modely, které budou slušet jak zápěstí štíhlé ženy, tak silnější ruce. Trendy v hodinkách pro rok 2023 tedy přejí i univerzálním hodinkám.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE