Hodinky Casio Vintage: Návrat k historickým ikonám značky Casio

Ikonické hodinky z edice Casio Vintage
Sdílejte
LinkedIn

Uplynulo přesně půl století od chvíle, kdy japonská společnost Casio vydala své první náramkové hodinky a nesmazatelně se tak zapsala do historie hodinářství. Hodinky Casiotron byly jedny z prvních digitálních hodinek na světě a suverénně první hodinky s funkcí automatického kalendáře. Že jsou Japonci na své úspěchy náležitě hrdí a ctí své kořeny, dokazuje kolekce Casio Vintage. Oslavuje ikony zrozené právě v 70. letech a v následujících desetiletích. V tomto článku vám ji představíme podrobněji.

Obsah článku

Historické momenty, kterými jsou inspirované hodinky Casio Vintage

Společnost Casio byla založena již v polovině minulého století, v roce 1946 v Tokiu. Její výroba byla zaměřena především na elektroniku. Jistě znáte kalkulačky Casio, digitální fotoaparáty nebo elektronické klávesnice. První hodinky z dílny Casio přišly na svět až po desetiletích působení výrobce na trhu a jednalo se o vskutku zásadní počin.

1974: Casiotron

70. léta byla obdobím velkých rebelií. V Americe protestovaly Děti květin, v londýnských hospodách se ozývaly rockové hity Rolling Stones a Keith Haring rozbouřil svět umění svými nástěnnými malbami. Ve stejné době se na druhém konci světa, v Tokiu, chystala další velká revoluce. Společnost Casio udělala svůj průlomový počin, když v roce 1974 vydala první náramkové hodinky z vlastní dílny, Casiotron. Jedny z prvních digitálních hodinek měly ve výbavě LCD displej, automatický kalendář, nadčasový design a na svou dobu byly opravdovým technologickým unikátem.

Právě Casiotron je bezpochyby největším zdrojem inspirace pro retro hodinky z edice Casio Vintage. Jeho nezaměnitelný design dnes najdete v hodinkách Casio Vintage B640.

80. roky: Digitální technologie

V 80. letech společnost Casio neúnavně navazovala na svůj předchozí hodinářský úspěch. Hned v roce 1980 vydala slavné Casio C-80 Calculator, digitální hodinky s integrovanou kalkulačkou a klávesnicí. O čtyři roky později přišly na trh Casio CD-40 DataBank, nabízející úložiště pro 10 telefonních čísel, ale také Casio AQ-230 s kombinací analogového a digitálního ciferníku.

Výše jmenované ikony 80. let naleznete v současném provedení v kolekci Casio Vintage. Výrobce je oživil v provedení Casio Vintage DBC.

90. léta: Rádiem řízené hodinky a ikonické tvary

V době, kdy světu vládl hip-hop, pracovali vývojáři ze společnosti Casio na dalších inovacích svých hodinek. Nová modelová řada Casio FKT-100, vydaná v roce 1995, přidala k propojení analogového a digitálního zobrazování modelů AQ-230 unikátní přesnost měření času. Vděčí za to příjmu rádiového signálu. Králem scény se však již v té době stal znovuoživený Casiotron, který po 20 letech získal svůj typický tvar pouzdra.

Pro svůj klasický design jsou v současnosti mimořádně oblíbené pánské quartzové retro hodinky Casio AQ-230 Vintage, inspirované původním modelem Casio FKT-100.

Unisex hodinky Casio Vintage

Retro hodinky Casio Vintage: Podrobněji o edici

Pokud jste fanoušky retro hodinek, kolekce Casio Vintage je přesně váš šálek kávy. Charakterizuje ji nadčasový klasický design 70., 80. a 90. let, inspirativní stylovost a výjimečnost v každém ohledu. V drtivé většině případů se jedná o hodinky s kovovými náramky ve stříbrné, zlaté nebo černé barvě. Najdou se také modely se vsazenými krystaly a zvlášť tvarovanými ciferníky.

Designově se hodinky Casio Vintage hodí do klasického až byznys stylu, ale najdou se i ležérnější modely vhodné pro každodenní nošení. Zajímavostí je, že všechny retro hodinky z této edice jsou považovány za unisex.

Kolekce Casio Vintage

Výrobce v současnosti nabízí své retro hodinky v pěti kolekcích:

  • Casio Vintage Iconic

Představuje hodinky, které jsou považovány za historické designové ikony z dílny Casio. Výrobce zachoval jejich původní vzhled, který doplnil o moderní technologie.

  • Casio Vintage Mini

Casio klasika ve zmenšeném designu, takové jsou hodinky Casio Vintage Mini, které sluší zejména ženskému zápěstí. Výrobce se však i v tomto případě drží unisex filozofie a nabízí zmenšená pouzdra i jako závan pánské elegance.

  • Casio Vintage Round

Pro všechny, kterým více sedí klasika kulatého pouzdra, je zde kolekce Casio Vintage Round. Její hodinky jsou jednoduché, tradiční, mimořádně vhodné pro formální příležitosti.

  • Casio Vintage Edgy

Protějškem výše zmiňované kolekce jsou Casio Vintage Edgy v ostrých, hranatých designech. Působí velmi výrazně, stylově a výjimečně, jinými slovy příznačné pro historii značky Casio.

  • Casio Vintage Premium

Prémiové, luxusně působící hodinky Casio Vintage vyrobené z těch nejkvalitnějších materiálů potěší kombinací elegance a funkčnosti. Skvěle se hodí pro zvláštní příležitosti i jako hodnotný dárek.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE