Oblíbené značky pánských hodinek střední třídy

Nejoblíbenější značky hodinek střední třídy
Sdílejte
LinkedIn

Moderní hodinářství je neuvěřitelně široký segment a orientovat se v současné nabídce není snadné ani pro hodinářské nadšence. Skutečnou výzvou je, když se běžný uživatel rozhodne investovat do vyšší kvality a hledá ji za (relativně) přijatelnou cenu. Rozhodli jsme se proto pro vás shrnout přehled značek nabízejících hodinky střední třídy. Těmto výrobcům se podařilo optimalizovat poměr kvality a ceny ve prospěch povedených hodinek a spokojenosti jejich nositele.

Obsah článku

Co (ne)jsou hodinky střední třídy

Naším záměrem je představit vám nejlepší značky v hodinářském průmyslu s ohledem na relativně dobrou cenovou dostupnost. Přestože tyto hodinky nebudou mít ve výbavě tourbillon a jiné luxusní komplikace, můžete se spolehnout na jejich přesnost, odolnost a dobrou životnost. Dalším parametrem je přívětivý a vždy do detailů propracovaný design. Nemáme však na mysli levné módní hodinky. Zaměřujeme se na značky s širokou nabídkou modelů, které se pohybují pod hranicí 25 000 Kč, s důrazem na výrobce se silnou nabídkou hodinek do 12 500 Kč.

Nejlepší hodinky střední třídy

Následujících pět značek se dostalo do našeho nejužšího výběru vyváženého poměru kvalita – cena ve střední třídě.

Tissot

Značka Tissot vyniká v segmentu švýcarských mechanických hodinek. Na trhu je již od roku 1853 a její historie je úzce spjata s luxusní značkou Omega. Dnes jsou Tissot i Omega spolu s dalšími značkami součástí skupiny Swatch Group.

Společnost Tissot si za dobu své existence vybudovala silné postavení v oblasti sportovních hodinek. Obzvláště oblíbená je kolekce Seastar. Výrobce má však na svém kontě také řadu povedených a velmi atraktivních společenských modelů. Mezi oblíbené řady z této sekce patří Tissot Gentleman a Tissot PRX. Lze říci, že každé hodinky Tissot kombinují formu a funkčnost s maximální přesností.

Hamilton

Značka Hamilton vznikla v USA v roce 1892. Během první světové války se primárně zaměřovala na vývoj a výrobu kvalitních vojenských a pilotních hodinek. Krátce na to, v 50. a 60. letech 20. století uvedla na trh několik ikonických modelů, které jsou inspirací i pro současné kolekce. Od 60. let 20. století je Hamilton ve švýcarském vlastnictví a aktuálně je součástí rodiny Swatch Group. 

Hodinky střední třídy Hamilton kombinují to nejlepší ze dvou hodinářských velmocí: Ameriky a Švýcarska. V amerických modelech se po designové stránce nachází kvalitní švýcarská mechanika. Hodinky Hamilton jsou oblíbené také pro svůj osobitý vintage styl, protože čerpají velkou inspiraci z vlastní historie.

Seiko

Japonská značka, založená v Tokiu v roce 1881, je jedním z nejsilnějších hráčů na hodinářském poli. Kromě desítek let výroby sportovních modelů, včetně potápěčských hodinek, se jí v roce 1969 podařilo prakticky přes noc přepsat dějiny horologie. Představila světu první quartzové hodinky.

Dnes je Seiko jedním z největších výrobců hodinek na světě. Ve svém portfoliu má širokou škálu hodinek střední třídy s odpovídající vyšší úrovní komplikací a kvalitou použitých materiálů. Mnoho oblíbených modelů z kolekce Seiko 5 Sports začíná ve velmi dostupných cenových relacích. Kromě quartzových modelů nabízí výrobce také hodinky s automatickým a solárním pohonem.

Pánské hodinky Seiko

Casio

Historie společnosti Casio se začala psát ve 40. letech 20. století v Tokiu. Značka, která se na trhu původně prosadila jako výrobce kalkulaček, začala v roce 1974 využívat svou digitální a quartzovou technologii v hodinářském průmyslu.

Dnes je Casio jedním z nejznámějších hráčů na trhu. Velmi oblíbené jsou zejména odolné hodinky řady G-Shock. Kvalitní pouzdro odolné vůči nárazům, nerezové náramky a pevné pryskyřičné řemínky, ale také moderní masivní design. To vše získáte u značky Casio za opravdu bezkonkurenční ceny. Jejich hodinky jsou tak odolné, jak jen hodinky střední třídy mohou být.

Victorinox

Victorinox je švýcarská značka, která přišla na trh v roce 1884. Proslavila se zejména výrobou kvalitních armádních nožů, na jejichž atributy navázala výrobou svých hodinek.

Hodinky střední třídy Victorinox jsou naprosto spolehlivé, přesné, odolné a vizuálně atraktivní. Výrobce počítá s jejich použitím v jakémkoliv terénu. Klade důraz na kvalitu materiálů i mechanického zpracování. Velmi oblíbené jsou hodinky Victorinox INOX Titanium s řadou komplikací a tělem z lehkého odolného titanu.

Líbil se Vám článek? Nezapomeňte ho sdílet.

Sdílet

DALŠÍ Z KATEGORIE